ПРО ПРОЄКТ
До 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи команда телеканалу «Україна» презентує спецпроєкт «Вартові мирного атома». Це цикл пізнавальних історій, який доведе навіть переконаним скептикам: ядерна фізика та радіобіологія — це не лише нудні формули та складні розрахунки!

Наші #Вартові розповідають про важливі аспекти використання атомної енергетики та наслідки аварії для довкілля і живих організмів, пояснюють, що відбувається у Зоні відчуження, розвінчують популярні міфи та дають корисні поради для здорового раціону.

До вашої уваги — 5 коротких інтерв'ю з ученими, які впроваджують новітні стандарти безпеки в галузі атомної енергетики, опікуються питаннями об'єкта "Укриття" над четвертим енергоблоком ЧАЕС та вивчають вплив радіонуклідів на живих істот.


Дивіться відео на YouTube Телеканалу «Україна»
Олена Бурдо
«Монстри» Чорнобиля
Після аварії на ЧАЕС Чорнобиль докорінно змінився. Господарями закинутих територій знову стали рись і бурий ведмідь. А от деякі звичні у 1980-х роках види зникли. Через несумісні з життям мутації багато тварин загинули ще в утробі. Молодша наукова співробітниця відділу радіобіології та радіоекології Інституту ядерних досліджень НАНУ Олена Бурдо розповідає, що саме трапилося з тваринами після ядерної аварії.
Маргарита Макаренко
АЕС –
«пекельна» машина
Безпека на АЕС — це дорого, надзвичайно відповідально і життєво необхідно. Наукова співробітниця відділу аналізу безпеки Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Маргарита Макаренко доступно і детально розповідає, як влаштована атомна електростанція, та пояснює, чому світ дедалі більше схиляється до нових технологій.
Ігор Гудков
Як не з'їсти радіонуклід?
Питна річкова вода мало не стала найбільшою отрутою для українців. Доктор біологічних наук, професор, академік НААН України, професор кафедри екології радіобіології та БЖД НУБіП Національного університету біоресурсів і природокористування України Ігор Гудков розповідає, де осіло найбільше радіоактивних речовин та за що кияни мусять дякувати Голосіївському лісу. А ще вчений пояснює, які місця в Чорнобилі не можна відвідувати навіть туристам-екстремалам.
Олена Паренюк
Чорнобиль VS Фукусіма
Аварія 1986 року на четвертому енергоблоці ЧАЕС стала першою техногенною катастрофою такого рівня. Наслідків для людства не міг передбачити ніхто, і спершу влада приховувала правду про те, що трапилось. Натомість аварія 2011 року в Японії сталася в еру стрімінгових новин. Радіобіологиня Олена Паренюк розповідає про власний досвід спостереження за тим, що відбувалося на другому блоці Фукусімської АЕС, а ще – ділиться ексклюзивними подробицями дослідження мікроорганізмів, що можуть впливати на руйнування радіоактивної лави.
Сергій Паскевич
Операція «Саркофаг
»
Рекордна кількість металоконструкцій, найвищий рівень небезпеки та дистанційна збірка – всі найцікавіші факти про Саркофаг над четвертим енергоблоком ЧАЕС розкриває радіобіолог, кандидат біологічних наук Сергій Паскевич. Вчений розповідає, чому довелося будувати новий конфайнмент та пояснює, чи безпечно зберігати відпрацьоване ядерне паливо в Україні. Також у цьому відео ви почуєте, що найбільше опромінює нас у побуті, та чи варто боятися щоденних доз радіації.
«Вартові мирного атома» — спецпроєкт про ядерну аварію, яка змінила світ назавжди. Дізнаваймося про Чорнобиль більше!


#ВАРТОВІ_АТОМА
Made on
Tilda