Онлайн
Кіно

Злість без причини – якими сучасними методами українцям "промивають мізки"

15:12, 16 листопада 2018

Природа маніпуляцій: як на людей діє авторитет 

фото: gettyimages

Чи знали ви, що більше половини звичайних, цілком нормальних, добре вихованих людей готові вдаватися до надзвичайно жорстоких вчинків взагалі без вагомих на те причин? А у певних умовах ця кількість сягає 80%. Це четверо з п’яти. Абсолютна більшість. І тоді люди, цілком здатні до співчуття в нормальному житті, будуть добровільно чинити речі, про які б не подумали в страшному сні.  

У 2018 році в Києві було проведено всесвітньо відомий експеримент Мілґрема, який вважають не просто скандальним, а й найжорсткішим у психології. Суть експерименту полягає в тому, як під впливом авторитетів переважна більшість людей здатна втратити людяність та проявити в собі садистичні нахили.

Мас-медіа це називає терміном "промивка мізків" та "зомбування"  – процес, коли в людини ніби відмикається все людське та логічне. Особистість стає гвинтиком.

Людство переконувалося в цьому багато разів тільки в одному лише 20-му столітті. Гітлерівська Німеччина та Сталінський СРСР – два найвідоміші приклади, коли на катів, охоронців концтаборів та донощиків перетворилися мільйони цілком порядних громадян. Але насправді ми й досі не віримо, бо кожен впевнений, що саме він у тій меншості, яка ніколи не переступить межу людяності.  

Хочете упиратися "зомбуванню"? Навчіться слухати себе, адже передумова будь-якої маніпуляції – стрес. У такому стані людиною керувати надзвичайно легко – вона не аналізує, а прагне діяти. 

Нагадаємо, 24 листопада о 21.00 на телеканалі «Україна» відбудеться прем’єра унікального дослідницького проекту «Зомбі-2. Промивка мізків», над створенням якого працювала творча група документалістів – Ілларіон Павлюк, Володимир Рибась та Олег Рогожа.

Проект «Зомбі-2. Промивка мізків» продемонструє, які основні маніпулятивні прийоми можуть призвести до підсвідомого виконання дій, що виходять за норми моралі, як працюють технології агресивного переконання та як протидіяти їм.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь