Онлайн
Психологія

Життєві сценарії, які роблять людей нещасними

Так трапляється, що люди живуть абсолютно не своїм життям, і через це страждають.

06:15, 13 березня 2019

фото: pexels

Життєвий сценарій - це певний набір нашої звичної поведінки і реакцій на події, що відбуваються. Ці реакції і дії включають в себе вибір, який, передбачувано, повинен бути усвідомленим.

Це може бути вибір дрібних речей, наприклад, чим поснідати або на якому транспорті доїхати до роботи. А іноді, вибір стосується великих і значущих для всього нашого життя подій. Кожен з нас має свободу вибору, яка, звичайно ж, підпорядковується рамкам життя в суспільстві.

Але, дуже часто трапляється, що наш вибір не таким завжди є усвідомленим.

Дізнайтесь про 7 базових порад, як знизити тривожність.

Основоположником поняття "життєвий сценарій" є психолог Ерік Берн, який вважав, що життєві сценарії формуються у нас ще в дитинстві. Це виховання і звички, які батьки та наше оточення закладають в нас з юних років. Згодом у дитини формується якась концепція, план, згідно з яким вона привертає в своє життя певні події та людей.

Якщо в дитинстві були закладені негативні звички, і будучи вже дорослим, дитина продовжує їх дотримуватися, то той самий життєвий сценарій втілюється. А якщо дитина, у якої було погане дитинство, з часом вирішила, що відтепер тільки вона вирішує, що буде відбуватися в його житті, розриває цей негативний сценарій.

Таким чином, можна визначити, що найголовнішим чинником реалізації життєвих сценаріїв є страх людини. Це страх нести відповідальність за свої дії, небажання шукати інші варіанти та зруйнувати звичний життєвий шаблон.

Поширені види життєвих сценаріїв, які батьки можуть неусвідомлено закладати своїм дітям в дитинстві:

1. Батьківські заборони і порівняння з іншими дітьми

Якщо батьки порівнюють дитину з іншими дітьми, вони вже ставлять під сумнів те, що вона для них найулюбленіша і найважливіша. Порівняння формує комплекс неповноцінності, який в майбутньому може стати дуже серйозною психологічною проблемою. Заборони займатися улюбленим хобі не формують в дитині лідерські якості, і тим більше ймовірність, що вона не зможе стати успішною особистістю в суспільстві.

2. "Подорослішай"

Коли дванадцятирічному школяреві кажуть таку фразу, є дуже велика ймовірність, що дитина від страху не догодити батькам, дійсно подорослішає. І в такому випадку, у неї відпаде як потреба в батьках, так і шанси на повноцінне дитинство, яке визначить її щастя в майбутньому.

3. Критика

Батьки несвідомо можуть змусити дитину змусити сумніватися в собі, стати невпевненою, засумніватися в своїх талантах. Це часто відбувається тому, що батьків самих часто критикували в дитинстві, і вони просто не вміють хвалити, заохочувати, говорити: «А давай спробуємо знову».

Вам також може бути цікаво: 8 речей, на яких ніколи не можна економити.

Якщо ви помітили, що у вашому житті втілюється певний сценарій, то перше, що потрібно зробити - це перестати концентруватися на негативі. У дуже багатьох жінок і чоловіків є страх стати схожими на своїх батьків або не допустити їх помилок. Але справа в тому, що, чим більше вони порівнюють і шукають щось схоже між їхнім життям і життям їхніх батьків, тим краще цей батьківський сценарій втілюється в їхньому житті.

Перше, на чому потрібно перестати концентруватися - це на негативі. Якщо сфокусуватися на тому майбутньому, яке ви по-справжньому себе бажаєте, воно таким і стане.

Батьківські сценарії в певній частині будуть реалізуватися в житті їхніх дітей. Адже навіть за цим принципом, чоловік обирає дружину, яка чимось нагадуватиме його мати.

Але найголовніше - це ті життєві цілі, на яких фокусується людина. І якщо одна з цілей - це стати щасливим і домогтися того, чого він хоче, то жоден життєвий сценарій не зможе це прагнення перемогти.

Нагадаємо, з 4 березня о 10:30 на каналі «Україна» стартував другий сезон парного мейковер-шоу «Місія: краса».

Дивіться відео шостого випуску, щоб дізнатись яка трагедія сталась в житті подружжя та як відбувався найромантичніший процес перевтілення:

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina  

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь