Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Психологія

Заздрість – добре чи погано? психологиня розповіла, як використати почуття на своє благо

За словами психолога, заздрість буває конструктивною та деструктивною.

Олександра Красновська Олександра Красновська
12:46, 16 листопада 2021

ТОП-психологиня та коуч Олена Адамова у постійній рубриці «Жити легко з Адамовою» відповідає на найпоширеніші питання українців. У програмі «Ранок з Україною», яка виходить у будні о 6:30 на каналі «Україна», експертка розповіла, чи варто боротись із заздрістю та чи можна її використати на свою користь.

За словами психологині, заздрість буває конструктивною та деструктивною. Конструктивна – дуже корисна, адже з її допомогою людина може отримати чесні відповіді на питання: Ким я хочу стати? Що хочу отримати з того, що має хтось інший? Навіщо мені ті блага чи вміння, якими володіють інші?

«Заздрість – це добре і ресурсно, але лише в тому випадку, якщо вона нас не руйнує. Руйнує людей саме деструктивна заздрість. Це коли виникають думки на кшталт: «Я не хочу, щоб у людини було те, чого немає в мене». Натомість конструктивна виглядає приблизно так – «Цікаво, яким чином людина досягла цього? І що треба мені розвивати, щоб це отримати?» – коментує Олена Адамова в ефірі каналу «Україна».

Як отримати користь від почуття заздрості:

  • перетворити об’єкт заздрості на мету. Подумайте, як в можете це отримати, що маєте для цього зробити, які навики та вміння покращити;
  • замість того, щоб акцентувати увагу на чиємусь житті, запитайте себе – чого не вистачає вам.

«Заздрість – це дуже крутий маркер, який не можна ігнорувати. Він підкреслює ваші незакриті потреби та невдоволення від життя: чого не вистачає, що хотіли б покращити, а що прибрати зі свого життя. І лише потім у розкритий простір мрій та бажань запустити блага, які бажаєте мати», – радить експертка.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь