Онлайн
Спорт

Залежність від тренувань: симптоми, наслідки і небезпека такої адикції

Трапляються випадки, коли колишні наркомани або алкоголіки, аби заповнити порожнечу, переходять до іншого виду залежності.

11:00, 27 липня 2020

Багато хто страждає через залежність від спорту і навіть не підозрює про це. Хевен Стаблфільд розповідає про цей вид залежності, причини його появи, симптоми, профілактику та багато іншого.

Раніше ми розповідали про те, що занадто інтенсивні тренування скорочують життя.

Що таке залежність від спорту

Залежність від спортивних тренувань – це нездорова одержимість фізичними вправами, до чого можуть призвести розлади харчової поведінки та неправильне сприйняття тіла.

Причини розвитку залежності від спорту

Внаслідок залежності від спортивних тренувань організм виробляє такі самі нейромедіатори, що й внаслідок інших видів залежності, – ендорфін і дофамін. Залежна від спорту людина відчуває радість і задоволення, коли робить фізичні вправи, але сум і спустошення – коли припиняє, тому не може вчасно зупинитися, навіть якщо стає боляче.

Залежність від тренувань

фото:depositphotos

Групи ризику залежності від спорту

Люди, котрі відчувають тиск завжди бути в ідеальній фізичній формі, найбільше схильні до залежності від фізичних тренувань. Також у групі ризику перебувають ті, хто зашвидко втрачає вагу.

Крім того, за результатами досліджень Університету Південної Каліфорнії, 15 % залежних від спорту також залежні від куріння, алкоголю та наркотиків, ще 25 % – від сексу або шопінгу.

Трапляються випадки, коли колишні наркомани або алкоголіки, аби заповнити порожнечу, переходять до іншого виду залежності, наприклад, до залежності від спорту.

Симптоми залежності від спорту

· Відчуття легкого оп’яніння після тренувань.

· «Ломка» після тривалого періоду без спорту.

· Тривалий період часу для підготовки до та відновлення після тренувань.

· Безконтрольне бажання займатися спортом.

· Ігнорування інших сфер життя, аби звільнити більше часу для тренувань.

· Нездатність дотримуватися скороченого режиму тренувань.

Залежність від тренувань

фото:depositphotos

Як лікувати залежність від спорту

У більшості випадків необхідною умовою подолання такого виду залежності – це самоконтроль. Важливо, аби людина усвідомлювала свою проблему та робила кроки для контролю своєї фізичної активності.

Експерти радять звернути увагу на інші форми тренувань або пом’якшити поточні. Крім того, буде корисно припинити заняття спортом на деякий час, аби навчитися контролювати бажання тренуватися.

Як запобігти залежності від спорту

· Уникати надмірних тренувань.

· Робити перерви від спорту протягом тижня.

· Обмежити час і кількість тренувань.

Нагадуємо про те, як «перезавантажити» свої тренування для максимального ефекту.

Дивіться відео про те, як уберегти себе займаючись спортом:

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь