Онлайн
Здоров'я

Заведіть кошеня. Як самотність впливає на стан і здоров’я людини

Доктор Роберт Валдінгер з Гарвардського університету довів причетність самотності до хронічного запалення.

12:07, 6 червня 2020

Внаслідок еволюційних процесів людина залежить від собі подібних, тому самотність має руйнівні наслідки для її фізичного та психічного здоров’я. Дізнайтеся більше про те, які проблеми можуть виникнути в самотньої людини та як цьому можна зарадити.

Раніше ми розповідали про те, що платформа для знайомств Tinder спричинює тривожність і самотність.

Збільшення серцево-судинних захворювань

Ізольовані люди частіше страждають від серцево-судинних захворювань, що підтвердило дослідження, яке провели вчені з Данії. Авторка дослідження Енн Вінггаард Крістенсен зазначає: «Самотність зараз більш поширена, ніж раніше. Усе більше людей у сучасному суспільстві живуть одні. Попередні дослідження показували, що самотність і соціальна ізоляція підвищують ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інсульту. Самотність є передвісником передчасної смерті, погіршення психічного здоров’я і більш низької якості життя. Наше дослідження підтвердило ці дані».

Як самотність впливає на стан і здоров’я людини

фото:depositphotos

Порушення роботи «сигнальних» клітин

Доктор Роберт Валдінгер з Гарвардського університету довів причетність самотності до хронічного запалення. Стрес, пов’язаний із самотністю, активізує імунні клітини та гени, які відповідають за сигнальну систему та запальні процеси. Періодичне залучення цих клітин корисне для організму, а хронічне – призводить до низки небезпечних захворювань.

Зменшення продуктивності

Самотність впливає і на продуктивність людини. За дослідженням Американської організації охорони здоров’я Cigna, самотні люди вдвічі більше часу перебувають на лікарняному, ніж компанійські. Голова відділу психічного здоров’я Cigna Доуг Немецек пояснює: «Якщо говорити про продуктивність і залученість у процес, працівники, які почуваються самотньо, демонструють нижчі показники за цими двома параметрами. Це може мати серйозний вплив на бізнес».

Домашні улюбленці – рятівники самотніх людей

За результатами дослідження Американської серцевої асоціації, люди, які мають домашніх улюбленців, більш стійкі у стресових ситуаціях, не страждають через високий артеріальний тиск, мають нижчий рівень холестерину, але вищий рівень гормонів, які відповідають за відчуття радості й задоволення – дофаміну та серотоніну. Тобто присутність домашньої тварини практично повністю нейтралізує небезпечні наслідки самотності.

Нагадуємо про те, що вчені створили таблетки від самотності.

Дивіться відео про те, на що звертати увагу при виборі домашнього улюбленця:

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь