Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Заробити на відпустці: як отримувати більші відпускні

18:10, 23 травня 2018

Заробити на відпустці можливо! І дуже просто. В інтересах працівника – офіційно працевлаштуватися на роботу і отримувати заробітну плату не в конвертах, а повністю легально на свій рахунок. Саме офіційний заробіток допоможе не просто йти у відпустку за рахунок компанії, а ще й додати до зарплатні непоганий грошовий бонус, от тільки ніхто не здогадується, як таке може бути.

Сума оплати робочого дня і дня у відпустці трохи відрізняється. В останньому випадку, як правило, менша. Але щоб загальна сума за відпочинок стала більшою, не економте дні, особливо вихідні.

Бухгалтер Вікторія Фомова наголошує на тому, що, якщо людина бере вихідні за рахунок відпустки, то за ці вихідні вона отримає гроші. Якщо ж не візьме вихідні за рахунок відпустки – то за них не отримає грошей.

Саме за рахунок суботи та неділі отримаєте більше, ніж за робочі будні. Відпускні ж нараховують за особливою формулою. Щоб її вирахувати, потрібно порахувати скільки ви заробляли за останні 12 місяців. Потім підсумовується весь заробіток і ділиться на кількість календарних днів. Віднімаються святкові дні, і виходить денна сума оплати відпустки. Тобто, вашу річну зарплату ділять на 365 днів та віднімають 11 офіційних святкових вихідних, і отримують ціну одного дня відпустки. Наприклад, якщо зарплата – 10 000 тис. грн. і ви берете відпустку на 5 робочих днів, отримаєте за неї 1694 грн. Якщо ж з вихідними до та після будніх днів – 3050 грн. І ваша щомісячна зарплата вийде навіть вищою – 10 776 грн. Але, якщо вам підвищували зарплатню за останній рік, сума відшкодування за один день відпочинку стане більшою.

Відпускні гроші за законом ви маєте отримати перед відпусткою. Якщо ж ви звільняєтеся і вас є невикористані випускні дня, компанія може вам компенсувати ці дні грошима. Якщо ж ви офіційно працевлаштовані і відпочивали за рік менше 24 днів два роки поспіль не за своєю ініціативою, можете сміливо подавати до суду на роботодавця, адже за законом він понесе кримінальну відповідальність від штрафу у десятки тисяч гривень до виправних робіт.

Читайте також матеріал про те, скільки цього літа відпочиватимуть українці.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina  

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь