Онлайн
Кіно

Ув'язнені і охоронці – як Стенфордський тюремний експеримент вийшов із-під контролю

16:44, 19 листопада 2018

 Як жахливі досліди Стенфордського експерименту привели до несподіваних наслідків

фото: gettyimages

У 1971 році в Стенфордському університеті провели соціальний експеримент, в результаті якого піддослідні люди проявили дійсно моторошні нахили. Суть цього експерименту полягала в імітації тюремного життя, а піддослідні виконували роль "охорони" і "ув'язнених".

Суть експерименту

Піддослідних людей набирали по оголошенню в газеті. На пропозицію взяти участь в експерименті відгукнулося 70 чоловік, з яких було вибрано 24 учасники з найбільш стійкою психікою.

Потім 24 людини поділили на "охорону" і "ув'язнених" випадковим чином. Тюремні умови обладнали в підвальних приміщеннях Стенфордського університету і двотижнева симуляція життя ув'язнених стартувала.

Охороні дали вказівку здійснювати обхід камер, але не застосовувати ніякого насильства. Ув'язненим ж треба було дотримуватися вказівок.

Моторошні результати

Під час експерименту ситуація практично відразу вийшла з-під контролю. "Охорона" почала проявляти садистські нахили і придушувала "в'язнів". Із плином часу у охоронців все більше виявлялася жорстокість і бажання принижувати. У той же час, ув'язнені все більше виявляли покірність і слабкість.

Всього за шість днів експеримент довелося скасувати, так як умови у в'язниці стали нестерпними, а у багатьох в'язнів почалися психічні розлади.

Нагадаємо, 24 листопада о 21.00 на телеканалі «Україна» відбудеться прем’єра унікального дослідницького проекту «Зомбі-2. Промивка мізків», над створенням якого працювала творча група документалістів – Ілларіон Павлюк, Володимир Рибась та Олег Рогожа. 

Проект «Зомбі-2. Промивка мізків» продемонструє, які основні маніпулятивні прийоми можуть призвести до підсвідомого виконання дій, що виходять за норми моралі, як працюють технології агресивного переконання та як протидіяти їм.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь