Онлайн
Кіно

«Захар Беркут»: чи відрізняється екранізація від повісті Франка

Однією з найсуттєвіших відмінностей фільму від оригінального твору Івана Франка вважають зміщення акценту із Захара Беркута на його сина Максима.

Даша Харченко Даша Харченко
19:00, 29 вересня 2020

Незабаром глядачі телеканалу «Україна» зможуть насолодитися переглядом українсько-американського художнього фільму «Захар Беркут» — уже другої екранізації однойменної історичної повісті Івана Франка. Дізнайтеся більше про те, чим відрізняються фільм і книга.

Нагадуємо про 3 причини подивитися українсько-американську драму «Захар Беркут».

Про повість «Захар Беркут»

«Захар Беркут» був написаний 1882 року — для участі в конкурсі від львівського часопису «Зоря». У творі йдеться про боротьбу українського карпатського племені проти монголів у XIII столітті. Варто зазначити, що повість «Захар Беркут» вважають однією з найуспішніших в українській літературі, адже від часу її створення було вже більше сотні перевидань.

Про фільм «Захар Беркут»

Режисерами фільму «Захар Беркут» 2019 року стали Ахтем Сеїтаблаєв і Джонн Вінн. До створення кінострічки були причетні такі студії, як Film.ua, Kinorob та Cinema Day. Крім того, знімання відбулося за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кошторис фільму — 113,5 мільйонів гривень (з яких 30 мільйонів надало Держкіно). Оскільки головною метою творців «Захара Беркута» було просування кінострічки на західний ринок, а також більшість акторів фільму — іноземці, кінострічку знімали англійською мовою, а потім дублювали українською.

Oliver Trevena in The Rising Hawk (2019)

фото:imdb

Ахтем Сеїтаблаєв про фільм «Захар Беркут»

Режисер «Захара Беркута» Ахтем Сеїтаблаєв поділився міркуваннями щодо створеного фільму у своєму відеоблозі: «Мені здається, що головний меседж буде збережено. Але деякі речі ми дозволили собі привнести в цей твір, задля того щоб наблизитися до глядача, який сьогодні або завтра буде дивитися наше кіно, і задля того щоб розширити географію почуттів нашого фільму. Тому будуть присутні деякі персонажі, яких саме у творі Івана Франка немає. Це буде тільки допомагати сучасному глядачу зрозуміти цю історію, цю легенду, яка, безперечно, є однією з найцікавіших українських історій того часу».

Звідки взявся Богун

Одним із найколоритніших персонажів, яких не було в оригінальному творі Івана Франка, вважають Богуна, що зумів втекти з монгольського полону. Глядачі побачили в цьому героєві прототип майбутніх запорозьких козаків.

Захар Беркут VS Максим Беркут

Однією з найсуттєвіших відмінностей фільму від оригінального твору Івана Франка вважають зміщення акценту із Захара Беркута на його сина Максима. У центрі сюжету кінострічки пригоди, випробування та історія кохання саме молодшого Беркута, що спричинило неоднозначні відгуки.

фото:imdb

Переваги фільму «Захар Беркут»

· Участь талановитих голлівудських акторів (Роберт Патрік, Алекс Макніколл, Поппі Дрейтон та інші).

· Дивовижні декорації та костюми.

· Мальовничі місця для знімання (Карпати, озеро Синевир).

· Головна пісня — «Перевал» гурту «Океан Ельзи».

· Якісні батальні сцени.

· Останні слова Захара Беркута про важливість єднання.

Недоліки фільму «Захар Беркут»

· Схожість із багатьма голлівудськими фільмами.

· Простий сюжет.

· Завеликий хронометраж.

Poppy Drayton and Alex MacNicoll in The Rising Hawk (2019)

фото:imdb

Раніше ми розповідали про те, чому український «Захар Беркут» відповідає всім стандартам голлівудських фільмів.

Дивіться відео про те, як минула прем’єра фільму «Захар Беркут»:

 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь