Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Юрій Вітренко: ціна на газ цієї зими не підніметься

За словами Юрія Вітренка, питання безперебійного проходження опалювального сезону без підвищення цін вирішується урядом і навіть в складних умовах населення буде забезпечене газом.

Олександра Красновська Олександра Красновська
10:03, 17 жовтня 2021

В ефірі «Свободи слова Савіка Шустера» на каналі «Україна» голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявив, що населення буде забезпечено газом за ціною 7,42 грн.

«Хочу всіх заспокоїти і відповідально сказати, що Нафтогаз, національна компанія, має достатньо газу для забезпечення всіх потреб населення. І ми, продаючи газ за ціною 7,42 грн, робимо так, що ціна на газ для потреб населення цієї зими не підніметься, як цього не хочуть інші політики для того, щоб створювати паніку», – зазначив голова правління НАК «Нафтогаз України».

За словами Юрія Вітренка, питання безперебійного проходження цього опалювального сезону без підвищення цін вирішується урядом разом з національною компанією і люди можуть бути впевненими, що навіть в складних умовах вони будуть забезпечені газом. Щодо інших категорій споживачів, наприклад бюджетних організацій, ситуація більш складна.

«Коли ціни на ринку почали підвищуватися стрімко, з’ясувалося, що більшість постачальників, недержавних компаній, є ненадійними постачальниками - вони не виконують своїх зобов’язань. І тут, якраз в дуже оперативному порядку і Нафтогаз, як національна компанія, і уряд вирішують цю проблему. Ми робимо так, щоби ці бюджетні установи зараз змогли купувати газ у надійного постачальника, такого як Нафтогаз, за ціною, яка є в 2 – 3 рази нижчою, ніж поточна місячна ціна – щоб вони купували за фіксованою прогнозованою ціною 13,7 без ПДВ з транспортом, 16,8 з ПДВ з транспортом, а не 30-40 гривень», – пояснив Юрій Вітренко.

При цьому, голова правління НАК «Нафтогаз України» запевнив, що потрібно нарощувати власний видобуток газу, і в національній компанії саме відбулися зміни, які дозволяють це зробити. До того ж, потрібно бути відкритими до міжнародних партнерів та інвесторів. Інший важливий момент на думку Вітренка - видобуток природного газу має супроводжуватись виробленням біогазу, адже в Україні є багато сировини для цього.

Дивіться програму «Свобода слова Савіка Шустера» щоп'ятниці о 21:00 на каналі «Україна

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь