Онлайн
Лайфхак

Юрист розповів, що робити, якщо роботодавець відмовляється від компенсації при звільненні

Будь-яка людина може потрапити на махінації нечесних роботодавців. Тому юрист вирішив дати послідовний план дій при звільненні з роботи.

Олександра Красновська Олександра Красновська
14:02, 10 вересня 2021

У новій рубриці «Твій юрист» програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» успішний юрист Костянтин Гамкрелідзе дав поради, які допоможуть вам захистити свої права під час звільнення з роботи.

Будь-яка людина може потрапити на махінації нечесних роботодавців. Тому юрист вирішив дати почерговий план дій під час звільнення з роботи. Насамперед робітник має звернутись до роботодавця з вимогою про здійснення розрахунку – це буде додатковим захистом у подальшому.

«Намагайтесь зібрати якомога більше доказів порушених прав: відеофіксація, письмові вимоги та докази їх вручення роботодавцю. Саме це допоможе вам у відновленні свого порушеного права», – радить Костянтин Гамкрелідзе в ефірі каналу «Україна».

Якщо прохання про розрахунок не було почуте, робіть так:

  • надішліть скаргу до Державної служби з питань праці, якщо там підтвердять порушення – змусять підприємство усунути його;
  • звертайтесь до суду.

«Останнім способом впливу на роботодавця є звернення до правоохоронних органів. Відповідно до норм статті 175 Кримінального кодексу України – у разі затримки виплати більше ніж на місяць, роботодавець несе кримінальну відповідальність за такі дії», – зазначив експерт у програмі «Ранок з Україною».

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь