Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Здоров'я

Юрист розповів, на що звернути увагу, щоб не переплачувати за лікування

Експерт дав поради, як користуватись медичною допомогою, щоб не переплачувати під час лікування.

Олександра Красновська Олександра Красновська
12:34, 11 січня 2022

Ведучий постійної рубрики «Твій юрист», яка виходить у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна», юрист Костянтин Гамкрелідзе допомагає українцям захистити свої права у будь-яких місцях. Експерт дав поради, як правильно користуватись медичною допомогою, щоб не переплачувати під час будь-якого лікування.

«Конституція України гарантує право кожного на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Існують різні безоплатні пакети медичної допомоги. Відповідно до проблеми пацієнт може дізнатись, що входить у його пакет безкоштовної медичної допомоги. Окрім того пацієнту надаються безкоштовні ліки, які заклад отримує через державні закупівлі. Інформацію про наявність таких ліків можна дізнатись на інформаційній дошці або на офіційному сайті медзакладу», – коментує юрист Костянтин Гамкрелідзе в ефірі каналу «Україна».

А от платними в медичному закладі можуть бути лише додаткові сервісні послуги, наприклад, перебування у палаті підвищеного комфорту або покращене харчування. На ці послуги мають бути встановлені офіційні розцінки і оплачувати їх потрібно офіційно через касу медзакладу. 

Якщо в пацієнта вимагають гроші за безоплатні послуги, він може:

  • повідомити про це на гарячу лінію НСЗУ за телефоном: 1677;
  • звернутись на гарячу лінію МОЗ за номером: 0800505201.

«Запам’ятайте три прості кроки: перший – дізнатись, що входить до вашого безкоштовного пакету; другий – у разі стягування коштів, зверніться в НСЗУ або МОЗ; третій – звернутись до правоохоронних органів», – розпівів юрист у програмі «Ранок з Україною».

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь