Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Юлія Світлична: міжнародна спільнота та партнери як підтримували, так і будуть підтримувати Україну

16:08, 15 грудня 2017

У прямому ефірі інформаційної програми "Сьогодні" з Оленою Кот на телеканалі "Україна" голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична прокоментувала зустріч президентів України та Польщі у Харкові, кредити ЄБРР та ЄІБ на будування нових станцій метрополітену в Харкові, а також розповіла про те, що закладено у бюджет Харківської області на 2018 рік.

Юлія Світлична зазначила, що зустріч Президентів двох країн, яка відбулася у Харкові цього тижня, була дуже важливою для міста, оскільки сприяла становленню Харкова як майданчика для міжнародного співробітництва. Також Юлія Світлична прокоментувала результати цієї зустрічі: 

"Хочу відзначити, що ми міжнародному співробітництву приділяємо особливу увагу в Харкові. Важливо, що зростає авторитет Харківщини та Сходу в цілому. Це надає можливість нам ще раз підтвердити, що міжнародна спільнота та міжнародні партнери як підтримували, так і будуть підтримувати Україну в питаннях її територіальної цілісності, незалежності, суверенітету та європейських цінностей. Президент України та Президент Польщі мали дуже довгу, але дуже продуктивну розмову. З цієї розмови винесено три основних тези. По-перше, створено міністерську комісію, яка буде вивчати історичні питання, з української сторони її очолить віце-прем’єр Розенко. Другим важливим заходом було те, що обговорювалося питання безпеки та об’єднання зусиль щодо боротьби з гібридною війною. Ще одним важливим є питання підтримки подальшої ініціативи в Радбезі ООН. А головним підсумком стало те, що ніякі труднощі, ніякі провокації не посварять нас з нашими польськими партнерами".

В ефірі каналу "Україна" голова Харківської облдержадміністрації відповіла на запитання ведучої Олени Кот щодо кредитів ЄБРР і ЄІБ на будівництво нових станцій метрополітену в Харкові:

"Для півторамільйонного міста питання розвитку інфраструктури взагалі дуже важливе. І нарешті були підписані фінансові угоди, якими ЄБРР і ЄІБ надають по 160 млн євро кожний. Також десь близько 320 млн грн буде залучено з місцевих бюджетів. Саме ці умови були прописані з боку України та міжнародних фінансових організацій".

Також, Юлія Світлична розповіла про пріоритети фінансування на 2018 рік в Харківській області, зокрема про фінансування профтехучилищ, кількість яких за останній рік скоротилася:

"Бюджет Харківської області на 2018 рік був прийнятий в грудні. Стосовно пріоритетів, то збільшується фінансування вдвічі на освіту, в півтора раза на спорт і десь на 40% на охорону здоров’я. Щодо фінансування профтехучилищ, воно вже закладено у бюджет. Тому ніяких скорочень у 2018 році не буде. Ми формуємо базу таким чином, щоб надати більшої якості професійно-технічній освіті. Регіональні центри будемо створювати задля того, щоб діти мали і гарну базу, і гарні результати потім до вступу до ВНЗ. Бюджет області збільшено в півтора рази за рахунок того, що на місцеві рівні залишається більше податків, які раніше йшли до державного бюджету. Тобто, влада ділиться і повноваженнями, і фінансовими ресурсами. Ми будемо будувати у 2018 році, будемо продовжувати ті проекти, які ми вже започаткували в 2017 році: це метрополітен, це будівництво сучасного комплексу переробки сміття та реконструкція філармонії. Також плануємо реконструювати ще більше двохсот об’єктів соціальної і економічної сфери життя області, будемо по-новому підходити до сільської медицини".

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь