Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Соціум

У «Головній темі» розповіли, як діяти, якщо ви стали свідком вуличних домагань

Психологіня дала поради, як правильно зупинити кривдника, щоб не нашкодити ні собі, ні його жертві.

Олександра Красновська Олександра Красновська
14:07, 15 листопада 2021

Чи знаєте ви, що таке кетколінг? Все частіше з’являються повідомлення про те, як у потягу п’яний пасажир чіплявся до дівчат, голий водій намагався затягнути жінку в авто, коли та йшла до магазину, або у метро чоловік ляснув дівчину по сідницях. У програмі «Головна тема. Перезавантаження» з Оленою Кот на каналі «Україна» психологиня дала поради, як правильно зупинити кривдника, аби не нашкодити ні собі, ні його жертві.

«Кетколінг - це можуть бути певні слова, які стосуються особистості, до прикладу «ей, киця», «ей, дівчино, іди сюди», коментування безпосередньо самого тіла, домагання, це можуть бути дотики, певні порушення кордонів», – пояснила психологиня, спеціалістка в роботі з випадками насилля, експертка ООН Наталія Пашко.

Одним з найкращих методів, як можна допомогти людині, що зазнає вуличних домагань – підійти до неї, зробивши вигляд, що ви знайомі, навіть якщо це не так. При цьому слід запитати, чи потрібна людині допомога.

Психологиня наголошує: якщо вирішили розібратися з кривдником - дійте без агресії. Це може нашкодити не лише вам, а й жертві домагань.

«Ви підходите, кажете: “Зупиніться, ви зараз лапаєте дівчину, це є не окей”. І далі продовжіть комунікацію з особою, яка зазнавала домагань, щоб не створити ескалацію конфлікту», – радить Наталія Пашко.

Часто перехожі вважають за краще не втручатися у чужі конфлікти через страх за власне життя та здоров’я. Проте психолог закликає все ж не залишатися осторонь.

«Якщо ви бачите цю ситуацію, але переживаєте, що це перекинеться на вас - це нормальна реакція! Але потім підійдіть, запитайте: “Я бачила, що сталося, можливо, ти хочеш комусь зателефонувати, можливо давай ми разом з тобою вийдемо (якщо ситуація трапилась в приміщенні чи в громадському транспорті). На психологічному рівні - це буде дуже підтримуючим», – зазначила Наталія Пашко.

Дивіться програму «Головна тема. Перезавантаження» у суботу о 20:00 на каналі «Україна»!

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь