Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Церковний календар

Введення у храм Пресвятої Богородиці: сьогодні відзначаємо найважливіше церковне свято грудня

Сьогодні святкуємо Введення у храм Пресвятої Богородиці: чому цей день вважається жіночим

Ольга Козачок Ольга Козачок
11:05, 4 грудня 2020

Введення у храм Пресвятої Богородиці – перше свято зими

фото: depositphotos

На початку зими православна церква святкує Введення у храм Пресвятої Богородиці. Це один із значущих і світлих днів для віруючих. Що це за свято, яку історію і значення має, читайте в нашій статті.

Читай також
4 грудня – свята, іменини, прикмети

4 грудня – свята, іменини, прикмети

Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020: дата

Введення у храм Пресвятої Богородиці в православный релігії відноситься до Богородичних неперехідних свят. Це означає, що щорічно воно незмінно відзначається в один і той же день – 4 грудня. У 2020 році свято випадає на п'ятницю.

Введення у храм Пресвятої Богородиці: історія і значення

Також цей день називають ще Введенням у храм Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. 4 грудня християни згадують, як святі прабатьки Богородиці Іоаким і Анна привели свою трирічну дочку Марію в Єрусалимський храм, щоб присвятити її служінню Господу.

Свята на честь Пресвятої Богородиці в нашому церковному календарі посідають наступне місце після свят Господніх. Головне завдання Богородичних свят – це показати нам велич, гідність і святість Діви Марії, Її роль у спокуту людського роду. Найбільші Богородичні свята, такі як Різдво і Успіння, говорять нам про перші та останні хвилини Її життя на землі.

Згідно з церковним писанням, батьки Діви Марії святий Іоаким і Анна, будучи бездітними, просили у Господа в молитвах про дарування їм дитя і дали обіцянку, якщо у них народиться дитина, то вони віддадуть її на службу Богові. Господь почув їхні молитви, і незабаром у них народилася дочка.

Введення в храм Пресвятої Богородиці
Введення в храм Пресвятої Богородиці / Фото: Вікіпедія

Коли Марії виповнилося три роки, батьки, як і обіцяли, привели її до Єрусалимського храму і віддали в руки первосвященика Захарії, майбутнього батька святого Йоана Предтечі. В цей день сталося кілька чудесних моментів, які вразили всіх присутніх.

Маленька Марія самостійно подолала 15 високих щаблів і увійшла в храм, при цьому дитина поводилася, як доросла людина і не вередувала. А потім первосвященик ввів юну Діву Марію в Святая Святих, куди не дозволялося входити іншим людям. Цим Захарія явив особливу роль Марії у долі людства.

У храмі Пресвята Богородиця перебувала тривалий час, виховувалася, навчалася, читала Священне Писання, займалася рукоділлям і невпинно молилася. Тут вона залишалася до свого повноліття і заручення з майбутнім чоловіком, праведним Йосипом.

Введення у храм Пресвятої Богородиці – прикмети дня

  • У народі свято отримало назву Введення. Вважалося, що в цей день зима остаточно вступає в свої права: Введення прийшло – зиму привело.
  • Введення у храм – це свято здійснення материнської молитви. День має особливу святу силу, яка захищає жіночу долю, сім'ю, дітей, а тому цей день особливо шанується жінками.
  • Напередодні свята дівчата на ніч просили Богородицю ввести їх туди, де їм судилося жити і щоб їм наснився їх майбутній дім. Тож сни на Введення віщі.
  • Морози на Введення обіцяють сувору зиму.
  • На Введення чутно, як верба тріщить. Вважається, що в ніч напередодні Введення розпускаються вербові бруньки, які тріщать у мороз.

Читайте, які вихідні та святкові дні у грудні 2020 в Україні.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь