Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Лікарська помилка: чи можна довести вину медичного працівника

16:40, 17 травня 2018

У медичній літературі під лікарською помилкою часто розуміють дії або бездіяльність лікаря, що мають у своїй основі недосконалість сучасної медичної науки, об’єктивні умови роботи, недостатню кваліфікацію або нездатність використовувати наявні знання. Таке пояснення лікарської помилки наводиться у виданні "Новини медицини та фармації".

Крім того, сучасна медична література трактує лікарську помилку як незловмисну оману лікаря (або будь-якого іншого медичного працівника) у його професійній діяльності, якщо при цьому виключається недбалість і несумлінність.

Незалежно від тяжкості наслідків лікарська помилка не карається юридично, вона є не кримінально-правовою проблемою, а медичною (організаційно-методичною).

Крім того, за даними видання, часто у суспільстві відбувається підміна поняття "лікарська помилка" поняттям "лікарський злочин". Зазначається, що лікарську помилку – аналізують, а лікарський злочин – доводять.

Чи можна довести вину лікарських працівників:

Залучення до відповідальності кримінальної або цивільно-правової вимагає доведення провини, наявності причинно-наслідкового зв’язку з настанням шкоди.

Для визначення дефектів у наданій медичній допомозі чи послузі судом беруться до уваги чинні стандарти та протоколи з певної спеціальності та призначається експертиза.

Якісна медична допомога має надаватися в повній відповідності до стандартів діагностики та лікування тієї чи іншої хвороби. У разі лікарської помилки повинні бути встановлені недоліки надання медичної допомоги, невідповідність дій медичного працівника існуючим в сучасній медицині правилам, нормам, стандартам.

Найбільш вагомим доказом наявності чи відсутності дефектів у наданні медичної допомоги є судово-медична експертиза. Експерт чи група експертів роблять свій висновок на підставі наданої медичної документації.

Але чи карають в Україні лікарів за халатність, чи дотримуються лікарі всіх протоколів при лікуванні та яка ціна лікарської помилки? Відповіді на ці та інші запитання дивіться в програмі "Головна тема" у неділю, 20 травня, о 20:00 на каналі Україна".

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь