Онлайн
Кіно

Вплив натовпу – експеримент, який довів слабкість людської думки

13:39, 21 листопада 2018

Експеримент Аша показав, наскільки слабкою може бути позиція людини

фото: gettyimages

Ще в 1950-х роках американський психолог Соломон Аш провів цікавий експеримент, який довів залежність індивідуума від думки більшості.

Невигадливе дослідження дозволило зробити цікаві висновки і довело, як сильно людина може змінити свою позицію під тиском інших людей.

Суть експерименту

Групу студентів запросили для проходження тестів на зір. Всі учасники, крім одного, були підставними особами.

Піддослідний повинен був відповідати на питання передостаннім, а сім студентів перед ним давали завідомо неправильні відповіді. Випробування повинно було виявити, наскільки думка більшості вплине на вибір піддослідного.

Результати експерименту

Підсумки цих дослідів вийшли дуже цікавими. Піддослідний відчував явні сумніви через невірні відповіді більшості. Навіть на очевидно легкі питання студент відповідав з сумнівом. Більш того, на деякі з питань він відповідав невірно, піддавшись тому, що більшість давало таку відповідь.

При цьому, якщо підставні особи давали різні відповіді, то піддослідний відчував себе впевненіше і давав більш правильні відповіді.

Таким чином, з'ясувалося, що люди із заниженою самооцінкою були занадто схильні до думки більшості, і вони готові прийняти іншу точку зору.

Нагадаємо, 24 листопада о 21.00 на телеканалі «Україна» відбудеться прем’єра унікального дослідницького проекту «Зомбі-2. Промивка мізків», над створенням якого працювала творча група документалістів – Ілларіон Павлюк, Володимир Рибась та Олег Рогожа. 

Проект «Зомбі-2. Промивка мізків» продемонструє, які основні маніпулятивні прийоми можуть призвести до підсвідомого виконання дій, що виходять за норми моралі, як працюють технології агресивного переконання та як протидіяти їм.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь