Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Зірки

Віталій Школьний святкує 32-річчя. Секрет успіху відомого телеведучого

Відомий телеведучий поділився секретом власного успіху. 

16:03, 29 липня 2019

Сьогодні Віталію Школьному виповнюється 32 роки. Він працює ведучим на найбільш рейтинговому каналі країни «Україна», займається спортом і впевнений, що вік для кар'єри – не перешкода. Про те, як досягти успіху, він розповів в ексклюзивному інтерв'ю ivona.bigmir.net

Ведучий новин «Сьогодні» на каналі «Україна» Віталій Школьний 

Як вдалося вибудувати кар'єру ведучого в такому молодому віці? У чому секрет?

Уся справа в бажанні працювати журналістом з ранніх років, навіть у бажанні творити. Мені так хотілося працювати з текстами та інформацією, що після провалів і прикрощів з третього разу вступив до університету на спеціальність мрії. Не повірите, але ніколи не було мети "влізти в кадр", прагнув освоїти якомога більше напрямків інформаційного виробництва. Перші тексти мудрі редактори дозволяли писати не більше декількох речень, відточуючи кожне слово. Та й голос на радіо і телебаченні, не кажучи вже про появу в кадрі, зазвучав після освоєння майстерності написання і редагування в медіа. У вересні піде восьмий рік, як я є членом команди каналу "Україна". А починав щось редактором – писав тексти, монтував відео і складав цілі полотна даних в інформаційну картину дня. Зараз володію всім арсеналом навичок і умінь для новинного виробництва. Напишу, зверстаю, змонтую, якщо буде необхідність. Хіба в ефір сам себе не виведу (сміється). Побудувати кар'єру в молодому віці – дуже хотіти, не соромитися помилятися, виправлятися і смакувати кожен робочий етап, неймовірно захоплююче, повірте.

Кажуть, що на телебаченні друзів не може бути – скрізь одна конкуренція. Правда?

З першого дня на каналі я працюю в ранковій службі інформаційної програми "Сьогодні". І з першого дня наша команда майже незмінна, восьмий рік, на хвилиночку! За цей час ми не те, що смаки в кіно, музиці, жартах один одного знаємо – тапрактично все. До недавніх пір кожні вихідні з колегами каталися на ковзанах. Уявіть собі: субота, 7:30 ранку, а на каток виходить вся випускаюча група новин! Зараз трохи боюся, адже спіткнувшись об поріг зламав руку і до сих пір утримуюся від падінь. Ми буваємо один одного в гостях, ходимо на пікніки і обмінюємося книжками. І, звичайно ж, двадцять перше століття на порозі – у нас є секретні чати в соцмережах і месенджерах, де жартуємо, обговорюємо, іноді можемо і засмутитися. Третину життя ми проводимо на роботі, і люди, які працюють поруч з нами, є вкрай важливими.

Читайте також
Віталій Школьний поділився досвідом роботи в ранкових випусках програми "Сьогодні"

Віталій Школьний поділився досвідом роботи в ранкових випусках програми "Сьогодні"

У звичайному житті, як і на роботі, ви всі новини пропускаєте через себе, аналізуєте, перевіряєте факти?

Одне з найважливіших правил для роботи новинника – не сприймати близько до серця те, про що розповідаєш глядачу. За 14 років в професії ніяк не можу встановити його як кредо. Зовсім ласий на сенсації, жовтизну і яскраву картинку, але мене дуже зачіпають, найчастіше, ріжуть по живому, історії, що стосуються дітей. Не дай бог, ображають або знущаються – прошу під час ефіру вимкнути мені звук, адже комок до горла підступає. Робота на каналі "Україна" навчила перевіряти безліч разів інформацію. Це важко, іноді рутинно, але результат солодший і дозволяє пишатися. Навіть етикетки на продуктах і товарах став читати уважніше (сміється). 

Чи встигаєте бути в гущі подій? Нічого не впустити?

Відчувайте інформацію всіма можливими способами – говорили мені викладачі історії мистецтв. Дивіться, слухайте, торкайтеся і навіть пробуйте на смак! Нині тільки й розмов про спеку і нескінченні потопи в Києві. Намокніть під зливою, покуштуйте яблуко під дощем, покатайтесь по нескінченним столичним калюжах на автомобілі, прочитайте стрічку новин, послухайте прогноз по радіо, посміхніться від постів у соціальних мережах і обов'язково подивіться чудовий сюжет у вечірніх новинах "Сьогодні". Використовуйте всю сенсорику. І ось ще приклад, як зрозуміти, що ціни падають або підіймаються вгору? Купіть молока, долар в гаманець на щастя і букет польових квітів у бабусь у переході! 

Багато хто думає, що зайнятість ведучого це декілька годин на день. Прийшов, тебе одягнули, загримували, прочитав з листочка все і пішов... 

Якби! Підготовка до ефіру починається задовго до початку випуску. Ще в дорозі на роботу починаю читання стрічок новин. У смартфоні зібрані Twitter-сторінки десятка українських і західних агентств. Короткі тексти розміром в смс-ку дають зрозуміти головні теми дня, а заголовна ілюстрація надихне на пошук яскравого відео вже в редакції. О п'ятій ранку виділяю півгодини на перегляд Facebook, адже вночі, поки всі сплять, світ теж міняється, а стежити за змінами важливо через повідомлення реальних людей, для яких ми працюємо. Далі твориться командна справа – перевірка фактажу та підбір новин для випуску. До сьомої ранку наша випускаюча група в курсі всіх подій з обох боків планети і ось головне показуємо в програмі "Сьогодні". 

Дізнайтеся сімейні традиції ведучих каналу «Україна» в сюжеті:

Як утримуєте увагу глядачів? Харизмою?

Існує безліч прийомів, PR-ходів, скандальних звісток і емоційних посилів, якими утримують увагу глядача. Але це не про "Україну". Рецепт телеканалу щодо утримання і залучення глядача – новий і, головне, якісний контент. Телеканалу 25 років! Вдумайтеся в цю цифру. Ми навчалися, слухали безліч практик і програм, тепер же виливаються знання і вміння в програми, серіали і кіно. Навіть рекламу та анонси наших проектів нагороджують престижними світовими телевізійними преміями. І це тільки початок, адже новий сезон буде ще подієвішим, яскравішим, цікавішим і професійнішим.

Ведучий повинен був лідером?

Команда телеканалу кожного з проектів мотивує бути першим. Ви тільки уявіть, колеги отримують золоті і навіть платинові кнопки від YouTube, десятки телевізійних премій, а фільми і серіали виробництва "України" з захватом дивляться десятки мільйонів глядачів. Як тут не прагнути бути на рівні? У нас в колективі немає конкуренції, адже всі ми працюємо на один результат, заради глядача і його довіри. І ось ще що надихає відділ досліджень телеканал, показуючи день-у-день як зростає аудиторія і поліпшується контент усіх наших програм.  

Долучайтесь до каналу «Україна» в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь