Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Церковний календар

Віра, Надія, Любов та матір їхня Софія: чому шанують цей день

Сьогодні відзначається день Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії: дізнайтеся, чому християни вшановують їх пам'ять

Даша Харченко Даша Харченко
11:15, 30 вересня 2020
Свято Віри, Надії і Любові
Свято Віри, Надії і Любові

Сьогодні, 30 вересня, православні християни вшановують пам'ять мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, які віддали життя за Ісуса Христа. Розповідаємо, чому цей день важливий для вірян та що він означає. 

Віра, Надія, Любов та матір їхня Софія: історія

Мучениці Віра, Надія, Любов народилися в Італії в II столітті. Їхня мати Софія виховувала дівчаток в християнських традиціях. Одного разу, про юних християнок дізнався імператор Адріан. Він викликав їх до палацу, а жінки розуміли: їх очікують випробування і муки.

Читай також
30 вересня – свята, іменини, прикмети

30 вересня – свята, іменини, прикмети

Але християнки сміливо обстоювали свою віру. Імператор був дуже здивований такою прихильністю і велів відвести їх до язичниці, щоб вона переконала їх відректися їх від віри Христової. Але язичниці не вдалося переконати жінок, тому імператор став вимагати, щоб вони принесли жертву язичницьким богам. Вони відкинули цю вимогу і продовжували вірити в Бога.

Розлючений імператор велів піддати дітей різним тортурам. Екзекутори почали бити старшу сестру Віру, якій було 12 років. Її кинули в казан з киплячою смолою, але як свідчить історія, вогонь не завдавав їй ніякої шкоди, а котел охолов.Потім дівчинку стратили через усікновення глави мечем. Такі ж дії повторилися з Надією і Любов'ю.

Найбільші страждання понесла їх мати − Софія, яка була змушена дивитися, як катують її дочок. Віру, Надію, Любов і матір їх Софію канонізували, як мучениць, які зазнали страждання за віру.

Читай також
Віра, Надія, Любов і Софія: вітальні листівки і картинки з Днем ангела

Віра, Надія, Любов і Софія: вітальні листівки і картинки з Днем ангела

Святим моляться про здоров'я для народження дітей, про зцілення від жіночих хвороб, про зцілення від болю в суглобах.

Молитва святих мученицям Вірі, Надії, Любові та матері їх Софії:

О, святі і достохвальні мучениці Віро, Надіє і Любове і мужніх дочок мудра мати Софіє, до вас нині звертаємося зі щирою молитвою; бо хто може заступатися за нас перед Господом, якщо не віра, надія і любов, ці три наріжні чесноти, образ яких ви на собі показали! Ублагайте Господа, щоб Він покрив нас Своєю невимовною благодаттю в скорботах і напастях, спас і зберіг як благий і людинолюбець. Його славу, як несходиме сонце, нині бачачи, допомагайте і нам у наших смиренних молитвах, щоб простив Господь Бог наші гріхи і беззаконня і щоб помилував нас грішних і недостойних заради Його щедрот. Моліть же за нас, святі мучениці, Господа нашого Ісуса Христа, Йому ж славу возсилаємо, з безначальним Його Отцем і Пресвятим, і благим, і животворчим Духом нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

Читайте, які церковні свята у вересні 2020 в Україні.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь