Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Соціум

Велика покупка без втрат: експерти розповіли про правила вибору нерухомості

Експерти відзначають – перед покупкою житла слід ретельно вивчити всі оголошення забудовника, ознайомитись з відгуками та перевірити усі документи.

Олександра Красновська Олександра Красновська
13:54, 21 січня 2022

Захмарні ціни та невтішна статистика шахрайства на ринку нерухомості України. Люди втратили будь-яку довіру до забудовників та бояться вкладати кошти у нове житло. У «Ранку з Україною» на каналі «Україна» ведучі Марія Мельник і Григорій Герман з’ясували, на що варто звернути увагу, купуючи квартиру, та які пункти слід обов’язково прописувати у договорі.

Експерти зазначають – перед покупкою житла слід ретельно вивчити всі оголошення забудовника, ознайомитись із відгуками та перевірити всі документи. Адже для того, щоб продати вам свою пропозицію, ріелтори підуть на все. Але і після цього не буде гарантії, що забудовник виконає свою обіцянку.

«Часто недобудувавши дім, власники віддають його на реалізацію довіреним особам. І паралельно відкривати нові об’єкти. В результаті гроші у компанії закінчуються, а будинки лишаються недобудованими», – розповів керівник проєкту девелопера Олексій Коваль у програмі «Ранок з Україною».

Також варто звернути увагу, за яким договором ви купуєте житло. Найнебезпечніший із них – переуступка. Наприклад, забудовник ще на етапі фундаменту продає всі однокімнатні квартири довіреним особам за 500 тис. грн. Ті, у свою чергу продають їх за 1 млн, коли будинок починає зростати. Далі будівництво з якоїсь причини припиняється – ви вимагаєте гроші у забудовника і він повертає, але лише 500 тис. грн, за які продавав житло від самого початку.  

Тож, щоб не псувати собі нерви і не втратити останні заощадження, виконуйте прості правила під час вибору житла на первинному ринку:

«Перше – треба ознайомитись із дозволом на будівництво. Він завжди є у публічному доступі. Друге – переконатись, чи відповідають дані, зазначені у дозволі на будівництво, експертному звіту. Третє – переглянути, чи відповідає призначення земельної ділянки намірам забудовника», – коментує експерт. 

Якщо дозволи і земельна ділянка в нормі, ви можете укласти договір. Експерти радять прописувати у ньому якомога більше деталей, наприклад, конкретний номер квартири, поверх, точний номер будинку і назву комплексу, також важливо прописати адресу земельної ділянки. Тоді ви точно отримаєте те, що хотіли. 

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь