Онлайн
Социум

Ведущие канала «Украина» рассказали, как заботятся о безопасности детей в сети

Риски могут подстерегать в интернете любого пользователя, а ребенка и подавно.

Даша Харченко Даша Харченко
14:00, 9 февраля 2021

9 лютого 2021 року у світі відзначають День безпечного Інтернету, що запроваджений для позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми та молоддю. Ведучі новин «Сьогодні» Олег Панюта, Максим Сікора та Марина Кухар поділились власними методами виховання та захисту дітей в інтернеті.

Ризики можуть чатувати в інтернеті будь-якого користувача, а дитину й поготів. Телеведучі знають про це з власного досвіду, адже виховують підлітків. Зіркові батьки переконані, що відбирати у дітей ґаджети не варто, натомість радять пояснювати, навчати і допомагати розібратись у Всесвітній мережі.

«Усього не проконтролюєш. А закривати дитину в минулому тисячолітті – без телефона та інтернету (а я знаю батьків, які так роблять), не найкращий спосіб. Я вважаю, ніщо так не вбереже, як знання. Навички безпечної поведінки в мережі – це перше, чому ми маємо вчити. Я багато розмовляю з Анею, намагаючись пояснити, чому важливо бути обережною. Показувала їй, як багато інформації можна зібрати про людину тільки за її постами в соцмережах, і як цю інформацію можуть використати. Розповідала про приклади, аби вона зрозуміла, чому я хвилююся.

Я поважаю її особистий простір і не дозволю собі нехтувати правом приватності. Разом з тим, звісно, переживаю. Спокійніше, коли усвідомлюєш, що твоя дитина знає правила безпеки. Ще допомагають програми батьківського контролю – знаєш, де дитина, скільки часу проводить в інтернеті, в яких соцмережах, можна налаштувати обмеження за віком на відвідини сайтів. Тут важливо триматися золотої середини між контролем і довірою», – розповіла Марина Кухар.

Схожих методів у вихованні та розвитку цифрової грамотності у дітей дотримується Максим Сікора. Ведучий вважає, що у цьому питанні дуже важливе завдання для батьків – навчити розбиратися у якості, а відтак, і безпечності контенту, який нам пропонують різні сайти та соціальні мережі.

«Ми постійно перебуваємо у так званому інформаційному шумі. Це – нормальна ситуація, коли більшість громадян мають цілодобовий доступ до мережі інтернет. І якщо дорослі хоч якось можуть розрізнити корисні речі від відвертого сміття, то для дітей та підлітків це – велика проблема. Гадаю, саме на цьому й хайпують творці всіляких мережевих феноменів в YouTube та Instagram. Існує й багато закритих груп, де діти можуть зіткнутися зі справжніми збоченнями.

Я зовсім не проти здорового серфінгу соцмережами. Я проти заборон. Зараз же 21 століття! Але це не має заміняти реальність для дитини. Обов'язок дорослого навчити молодшого розрізняти, що є що. Це і є інтернет-грамотність. І це наша відповідальність», – поділився Максим Сікора.

Ведучий «Сьогодні. Підсумки» Олег Панюта нагадує, що необачність та безтурботність можуть зашкодити навіть онлайн. Тому так важливо говорити з дітьми про наслідки будь-яких дій в інтернеті.

«Синові вже немає потреби це пояснювати, а ось із Ганнусею все тільки починається. Контролювати? Ні, але перевіряти – так. А ще, пояснювати, куди не треба ходити, на що не варто відповідати, з ким не потрібно спілкуватися, яку інформацію не слід повідомляти. Ми маємо навчити дітей інформаційній гігієні. Аби потім не виправляти помилок», – радить Олег Панюта.

Новости партнеров

Загрузка...
Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь