Онлайн
Контролер

У програмі «Контролер» розповіли про поширені квартирні афери

Експерти дали поради, як не втратити власне житло.

12:25, 28 травня 2020

Приватний кредитор у Харкові вигадав декілька квартирних афер, жертвами яких може стати кожен. В програмі «Контролер», яка виходить щовівторка о 23:20 на каналі «Україна», розказали про найпоширеніші методи, які шахрай використовує, аби заволодіти чужим майном, і дали поради, як не втратити власне житло.

Згідно з державним реєстром прав власності на нерухоме майно навпроти прізвища бізнесмена Подвезька Антона Віталійовича стоять 200 об’єктів нерухомості, ще 270 належать його рідним. Загалом це близько 500 квартир, будинків і земельних ділянок, які шахрай відібрав у людей. У кожному випадку недобросовісний бізнесмен використовує різні схеми, які здебільшого стосуються отримання коштів у кредит. І поки постраждалі оббивають пороги судів та інших правоохоронних органів, закон бездіє повністю, а шахрай не за ґратами. 

В програмі «Контролер» пояснили, як діють схеми, які бізнесмен найчастіше застосовує.

Перший метод полягає у тому, що кредитор позичає людям кошти під заставу житла. Угоду про позичання завіряє нотаріус. Нібито боятися нічого, та коли людина намагається віддати йому борг чоловік раптом зникає, не бере слухавки і не приходить на зустрічі. Таким чином позичальник не може вчасно віддати позичених грошей, а отже порушує умови договору. А кредитор, маючи на руках угоду підписану нотаріусом, іде до суду і стає новим власником житла.

Наступна схема така - людям, які хочуть взяти позику у приватного кредитора назначають зустріч у нотаріуса зранку. При чому сам кредитор змушує людей чекати, оскільки прибуває у вечірній годині на зустріч. Вже у нотаріуса клієнтам дають ознайомитися з цілим стосом документів. В офісі навмисно створюють метушливу атмосферу. Людям довго пояснюють деталі угоди, а коли справа доходить до підпису, стомленим клієнтам замість договору застави підкладають договір купівлі-продажу.

Ще одна незаконна схема, яку використав шахрай, полягає в односторонньому переоформленні договору купівлі-продажу без відома власника майна. У цьому випадку недобросовісний нотаріус підписує договір купівлі-продажу, у якому не вказані паспортні дані продавця квартири.

Ведучий програми Ярослав Куц пояснив, яких заходів необхідно дотримуватись, щоб захистити житло від квартирних аферистів. 

«При укладанні будь-яких нотаріальних угод уважно вивчайте папери, аби раптом не підписати документ, який дасть змогу стороннім людям продати або забрати ваше житло. Крім того, внесіть дані про квартиру до державного реєстру речових прав на нерухоме майно в нотаріуса і замовте на сайті https://online.minjust.gov.ua/sms/ послугу з СМС-інформування, щоби вчасно дізнаватися про будь-які зміни у статусі вашого житла», - розповів Ярослав Куц.

«Контролер» - проєкт каналу «Україна» про найбільш актуальні соціальні проблеми. Щотижня у програмі «Контролер» ведучий Ярослав Куц разом з командою журналістів з’ясовує, чому соціальні проблеми українців накопичуються, двері кабінетів чиновників зачинені, а головний принцип вирішення питань у державі – перекласти відповідальність на іншого. «Контролер» перевіряє, як виконують свої обов’язки керівники держустанов та чиновники на всіх рівнях. І показує, як відстоювати своє право на якісне життя.

«Контролер» перевірить заради правди!  

Дивіться програму «Контролер» у вівторок о 23:20 на каналі «Україна»!

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь