Онлайн
Коронавірус

У «Головній темі» розвінчали міфи про поховання померлих від коронавірусу

Безпідставним є міф про те, що померлих від коронавірусу треба ховати тільки на окремих нових кладовищах або на окремих ділянках кладовищ.

Даша Харченко Даша Харченко
13:00, 15 грудня 2020

Через чутки навколо теми поховання померлих від ковіду, деякі з них уже мало не обросли легендами. Тож, чи обов’язково ховати померлого в герметичному мішку та на окремому кладовищі? В суспільно-резонансному проєкті «Головна тема» з Оленою Кот на каналі «Україна» спростували найпоширеніші міфи про поховання людей, життя яких забрав коронавірус.

По-перше, як розповів лікар-лаборант-гігієніст Центру Громадського здоров'я МОЗ України Данило Бриндак, тіло померлого від коронавірусу необов’язково упаковувати в спеціальний герметичний мішок, а лише у випадку, якщо є ризики утворення з нього великої кількості рідин.

«В нормативній документації чітко прописано, що тіло померлої людини від коронавірусної хвороби може бути запаковано в герметичний мішок, коли є ризики утворення великої кількості рідин. Тільки в цих випадках він потрібен», - повідомив експерт.

Безпідставним також є міф про те, що померлих від коронавірусу треба ховати лише на окремих нових кладовищах або на відокремлених ділянках цвинтарів.

«Вірус живе в навколишньому середовищі або в тілі померлої людини деякий час і потім він гине», - розповів Данило Бриндак.

А ось торкатися та цілувати покійного, що помер від ковіду, під час прощання, не рекомендується.

«Прощатися з покійною людиною треба, але при цьому родичів попереджають, що в цьому випадку не варто цілувати тіло або контактувати з ним», - розказав лікар-гігієніст Центру Громадського здоров'я МОЗ України.

Читай також
«Свобода слова Савіка Шустера»: Вакцина від коронавірусу і бідності

«Свобода слова Савіка Шустера»: Вакцина від коронавірусу і бідності

Окрім того, як пояснили експерти «Головної теми», за підготовку до поховання померлого від ковіду у морзі, а саме за обробку тіла хлорвмісним розчином і запаковування його в герметичний мішок, платити потрібно лише в окремих випадках, за бажанням рідних померлого.

«Платити треба у випадку, якщо люди можуть заплатити і хочуть, аби померлого підготували для прощання. Незалежно від того, чи труна буде закрита», - зазначив власник приватної ритуальної агенції Олександр Бабин.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь