Онлайн

У «Головній темі» розповіли про найефективніші способи повернення боргів

Дивіться програму «Головна тема» щосуботи о 20:00 на каналі «Україна»!

Єлизавета Бабец Єлизавета Бабец
16:35, 7 грудня 2020

Ви зустрічались з такою ситуацією - допомогли знайомому, і він наче крізь землю провалився, не відповідає на дзвінки та не відчиняє вам двері? Більшість мириться з цим, забуваючи і про боржника, і  про позичені гроші. А даремно! В суспільно-резонансному проєкті «Головна тема» з Оленою Кот на каналі «Україна» дали дієві поради, як повернути свої гроші, які ви дали в борг.

По-перше, приватний детектив Руслан Болгов радить на початку розмови з боржником запитати: «Ти в мене гроші позичав?». Але спокійно, без агресії! Такі запитання називають «прямими» і на них важко збрехати! Боржник буде змушений підтвердити: «так, позичав!». Від такого визнання боргу йому стане ніяково.

Друга порада - ніяких скандалів і звинувачень. М’яко кажіть лише про свої почуття - що ви відчуваєте себе обдуреним, зрадженим, вам прикро.

Третє - називайте чітку мету, на що вам потрібні зараз гроші: на лікування, на навчання дитини, на допомогу батькам тощо. Це поставить боржника в ще більш незручне становище. І щоб позбутися неприємного відчуття сорому, він або поверне хоча б частину грошей, або запропонує іншу допомогу. Але це ще не все:

«Найголовніше запам’ятайте – позичайте рівно стільки, скільки ви готові втратити або подарувати», - зазначив Руслан Болгов.

Та якщо на боржника не діють розмови, є ще один дуже ефективний метод. Розголос - розказати про недобросовісного знайомого в соцмережах або звернутися до журналістів.

А щоб захистити себе ще до того, як боржник зникне, варто правильно написати розписку, яка матиме юридичну силу і стане гарантією повернення грошей.

Читай також
Експерти «Головної теми» розказали, як вберегтися від інтернет-шахраїв

Експерти «Головної теми» розказали, як вберегтися від інтернет-шахраїв

Як вплине карантин на економіку країни: експерти

Як вплине карантин на економіку країни: експерти

«Розписка – це документ, який безумовно має юридичну силу, якщо він абсолютно правильно складений. По-перше, вона має писатися самим боржником особисто. Бувають такі випадки, коли складається розписка на комп’ютері і боржник ставить свій підпис. Але потім боржник міг його, умисно чи випадково, поставити не таким і запевняти, що він цю розписку не писав, гроші не брав. І навіть через суд люди ніяким чином не зможуть повернути свої гроші. У розписці мають бути всі паспортні дані, прізвище, ім’я, по-батькові людини, адреса її реєстрації і обов’язково ідентифікаційний код. Також в розписці має бути зазначено, яку суму людина бере і обов’язково – строк повернення», - розповів адвокат Євген Кузьмін в студії «Головної теми».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь