Онлайн
незникай

#незникай. Вміння казати «ні» може врятувати життя: як навчити дитину відмовляти

Вміння відмовляти допоможе дитині уникнути небезпеки на вулиці.

09:29, 5 липня 2019

Як навчити дитину відмовляти незнайомим людям

фото: unsplash

Батьки, які почали відчувати тривогу за своїх дітей після жахливих новин про вбивство Даші Лук'яненко, повинні занотувати не тільки правила поведінки дитини на вулиці, способи самозахисту, а й психологічний фактор. Адже багато дітей не вміють відмовляти саме тому, що вдома їх цьому не вчили, а ще гірше –  карали за незгоду.

Коли батьки виховують в дитині абсолютну слухняність, то навіть не здогадуються про те, що надалі це може обернутися справжньою проблемою.

Якщо вдома слухняна дитина, яка звикла подобатися дорослим і отримувати за це похвалу викликає усмішку на обличчі у батьків, то при виході у світ для хлопчика або дівчинки це може стати загрозою. Дитина, яка не вміє відмовляти, може легко потрапити під вплив людей з недобрими намірами. У деяких ситуаціях це закінчується приєднанням до поганої компанії, вживанням наркотиків та веденням певного способу життя. Ще страшнішими є ситуації, коли на кону стоїть життя чада. Тому в інтересах самих же батьків навчити малюка говорити «ні» недоброзичливцям.

Читайте також
#незникай. Супергерой безпеки: поради психолога, як уберегти дитину від лиха

#незникай. Супергерой безпеки: поради психолога, як уберегти дитину від лиха

Для того, щоб дитина знала, що добре, а що погано, батьки формують певні табу. Діти повинні розуміти, що не можна розмовляти з незнайомцями, а якщо ті на цьому наполягають, необхідно якомога швидше втекти або звернути на себе увагу людей. Навіть якщо людина, яка запитує у дитини час не має злих намірів, то відмова їй не стане помилкою. Дорослі люди повинні розуміти, що безпека дітей понад усе і не можна затримувати їх просто так на вулиці.

Як навчити дитину відмовляти незнайомим людям

фото: unsplash

Для того, щоб дитина не боялася відмовити, необхідно дозволяти їй це робити вдома. Коли батьки забороняють дитині відмовляти, швидше за все, вони бояться, що дитина стане некерованою. Але керованість –  ворог дорослості та відповідальності. Дитині самій не так легко сказати «ні», тому коли вона це робить, важливо, щоб батьки прислухалися до її думки. Тоді дитина зможе розповісти мамі чи татові свої аргументи, і вони зрозуміють, полягає його рішення в упертості чи чомусь іншому, більш усвідомленому.

Дивіться відео про те, як дитині захиститися на вулиці:

Повага до думки дитини сприятиме формуванню її характеру і раціонального мислення. Коли дитина відмовляє, значить вона обирає, що краще для неї, а значить, спрацьовує інстинкт самозбереження. Батькам варто пам'ятати, якщо дитина не може відмовити їм, то не зможе і маніякові або зловмисникові. Впевненість недоброзичливців висока, тому вони володіють механізмами впливу на дітей.

Якщо ж дитина вдома проявляє  впертість і батьки це розуміють, то замість авторитарного наказу вони повинні набратися терпіння. Саме пояснення покаже дитині, для чого потрібно почистити зуби, лягти спати або відкласти телефон.

Нагадаємо, що Лілія Ребрик закликала батьків ділитися в соціальних мережах методами захисту дітей, додаючи хештег #незникай щоб проінформувати та попередити батьків та допомогти їм убезпечити дітей від насилля та психологічних маніпуляцій.

Канал «Україна» вже публікував перелік порад, які дають відповіді на питання, як захистити дитину та як навчити її не довіряти незнайомцям

Дивіться відео про те, як на Одещині тиждень шукали 11-річну Дашу Лук'яненко:

Долучайтесь до каналу «Україна» в месенджерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь