Онлайн

Актуально

10 000 метрів вгору: Українські журналісти встановлять в Карпатах новий національний рекорд

Учасники "5Вершин" мають намір зробити те, що не робив ще ніхто: піднятись автомобілем на рекордну кількість карпатських піків лише за 24 години, загально набравши висоту у 10000 метрів.

Олександра Красновська Олександра Красновська
15:41, 16 вересня 2021

Лише 24 години буде відмірено учасникам марафону "5Вершин!", аби подолати шлях заввишки понад 10 000 метрів 

Учасники "5Вершин" мають намір зробити те, що не робив ще ніхто: піднятись автомобілем на рекордну кількість карпатських піків лише за 24 години, загально набравши висоту у 10000 метрів.

Святкування з нагоди 30-річчя відновлення Незалежності Україною лишились позаду, літо допалює останні спекотні дні, і Україна все більше занурюється у звичайний міжсезонний плин життя. Але команда Depo.ua, яка зовсім нещодавно писала про рекорди та відкриття до урочистої дати, вважає, що наша країна гідна подарунків не лише на свій день народження, а й взагалі у будь-який час. І тому ми вирушаємо у невеличку, але мальовничу експедицію, результатом якої мають стати нові рекорди.

Задача-мінімум автомарафону – підкорити максимально можливу кількість карпатських вершин за добу. Серед точок, які планується "взяти" – Жандарм (1763 м), Стіг (1704 м), Великий Котел (1771), полонини Крачунеска (1686) та Герешаська (1577), а також гори Догяска (1761) та Трояска (1703). Суманрна висота всіх відвіданих локацій має скласти не менше 10000 метрів.

Це серйозне випробування як для техніки, так і для людей, адже гірські умови далекі від "курортних" рівнинних, і перевірити себе на міцність доведеться і автомобільному металу, і людським м'язам та увазі. Тим більше, що штурмувати доведеться не одну, не дві і навіть не три вершини, а мінлива висотна погода може додати екстремальності.

Сходження заплановане на 18 вересня. Марафон організовано сайтом https://www.depo.ua/

– загальноукраїнським інтернет-виданням із мережею регіональних філій – за підтримки Закарпатської обласної держадміністрації. 

Генеральний партнер Метінвест  https://metinvestholding.com/ua  та паливний партнер SOCAR.https://socar.ua/

Головним виконавцем і – буквально – кермувальником проекту стане Віталій Новак, журналіст та автор чотирьох автомобільних рекордів України, зокрема підкорення п'яти карпатських перевалів  за добу (проект "Кардіограма Карпат") та заїзд на 10000 км Україною за 7 днів. Допомогати на маршруті буде Дмитро Ковальов – найкращий в Україні фахівець з гірського пересування на позашляховиках та організатор "Клубу позашляхових пригод". 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь