Онлайн

Українське кіно очима вітчизняних творців

Дискутуємо з одними з найвидатніших творців українського кіно.

13:00, 12 вересня 2020

Якби цей матеріал писався декілька років тому, він би починався зі слів «в Україні роблять круте кіно, будь-ласка, подивіться». Але український кінематограф не стоїть на місці. Вітчизняні фільми завойовують престижні міжнародні нагороди, а найприскіпливіші критики затамовують подих.

Завдяки талановитим людям, які працюють над розвитком української кіноіндустрії, зараз ми можемо говорити про вітчизняні фільми в іншому тоні. Виробництво не стоїть на місці і на вітчизняні фільми не потрібно зайвий раз запрошувати в кінотеатри.

В день українського кіно, який святкується сьогодні, 12 вересня, ми хочемо поговорити з тими, хто творить історію нашого кіно. Режисери Антоніо Лукіч, Павло Остріков, Наріман Алієв та продюсер Ігор Волков – герої нашого сьогоднішнього матеріалу.

Поспілкувавшись з фанатами вітчизняного кіно, ми зрозуміли, що: по-перше, фанати українського кіно є; по-друге, їх дуже багато. Вони описують фільми як «достойні, нішеві та гідні уваги».

А ось, що думають вітчизняні режисери та продюсери про сучасний кінематограф? Українське кіно очима вітчизняних творців – далі.


Антоніо Лукіч отримав широку популярність серед українських глядачів після виходу комедії «Мої думки тихі». Диплом FIPRESCI за Найкращий фільм на 10-му Одеському кінофестивалі, Найкраща стрічка за версією престижної вітчизняної премії «Дзиґа», номінація у лонг-лист на «Оскар» - і це ще не всі відзнаки фільму.

1. Які фільми вас надихають? Що вважаєте «золотою класикою» кіно?

Вдохновляют чаще документальные фильмы, где точно переданы человеческие характеры и время. В документалистике часто происходит такое, что не придумаешь.

А фильмы «Нового Голливуда» считаю золотой классикой. Эпоха в Голливуде, когда главным на площадке был режиссер. «Последний киносеанс», «Разговор», «Таксист»  - уникальные истории.

2. Розкажіть, яким було кіно на початку вашої кар’єри. Яким ви бачите його зараз?

Я сейчас пока тоже в начале карьеры - и считаю украинское кино очень современным и перспективным. Наша страна богата на глубокие истории и на абсруд - это все то, что я ищу. Если к этому добавить грамотный менеджмент и телент серч - в скором времени можно будет заговорить о «новой волне».

3. Як ви бачите подальший розвиток українського кіно?

Все говорят о том что нужно давать шансы на дебюты. А мне кажется очень важным поддерживать не только первые фильмы, но и вторые :) Развитие второго фильма и вложение в него средств считаю ключевым.

4. Українське кіно – воно:

- Магическое, мрачное, целомудренное.


Павло Остріков - режисер «Ґолден лав», «Випуск ‘97», «Mia Donna», «Ти – Космос» – фільм-учасник 14-го пітчингу Держкіно. Стрічка «Ґолден лав» у 2017 році завоювала нагороду «Кращий український короткометражний фільм» та була удостоєна звання «Кращого міжнародного короткометражного фільму» в Локарно, який вважається четвертим за важливістю після Канн, Венеції і Берліна європейським кінофестивалем.

1. Які фільми вас надихають? Що вважаєте «золотою класикою» кіно?

Я виріс на голлівудських фільмах 90-х, які привили мою любов до кіно. До сих пір «Форрест Гамп» та «День сурка» – одні з найкращих фільмів для мене в своєму жанрі. Але з часом захотілось чогось цікавішого, і так я познайомився з авторським кіно.

Щодо золотої класики, то вона з кожним роком все осучаснюється. І для кожного покоління різна. Я, наприклад, можу з чистою душею назвати класиком як Кубріка, так і Тарантіно, як Уайлдера, так і Спілберга.

 Для мене, «Золота класика» - це ті фільми, які б хотілось зберегти для нащадків. Уявіть просто, що в один момент ми б втратили всі копії фільму «Володаря перснів». Це ж просто катастрофа. Чи «Матриця»? Ніхто не зрозуміє, чому ти так любиш носити чорні плащі і темні окуляри

2. Розкажіть, яким було кіно на початку вашої кар’єри. Яким ви бачите його зараз?  

На мою думку, раніше створювалось менше фільмів, ніж сьогодні. І це було помітно. Тут навіть немає сенсу говорити за якість, адже не існувало достатньої кількості. Подеколи український фільм потрапляв в прокат і це завжди було подією для кіноспільноти та глядачів, які цікавляться нашим кінематографом. Але з кожним роком фільмів ставало все більше і наступний крок – це кількість перетворити в якість. На початку своєї кар’єри мене цікавив більше український короткий метр. Він вражав своїм різноманіттям стилів та форм, тем та історій. І зараз це все перебирається на повний метр. Хіба це не чудово?

 3. Як ви бачите подальший розвиток українського кіно?

Вірю, що Україна стане помітною країною на кінокарті світу, і наші фільми будуть частіше потрапляти на фестивалі та в прокат інших країн. Досягти цього можна завдяки стабільній державній підтримці та державній політиці в сфері культури. Адже без такої допомоги дуже важко встановити галузь кіно на рейси. Їй потрібен сильний поштовх і поступове наростання сил. І тоді буде результат.

4. Українське кіно – воно:

Молоде, колоритне, цікаве.


Наріман Алієв - режисер «Додому», прем’єра якого відбулася минулого року на Канському кінофестивалі. Пізніше картина отримала нагороду в номінації «Приз за найкращий іноземний фільм» на Босфорському кінофестивалі та була номінована на «Оскар».  

1. Які фільми вас надихають? Що вважаєте «золотою класикою» кіно?

Фільми «нової французської хвилі» Трюффо, Годар, Ріветт, Шаброль. Італійське кіно Де Сіка, Вісконті, Феліні.

2. Розкажіть, яким було кіно на початку вашої кар’єри. Яким ви бачите його зараз?  

Я наразі і є на початку кар’єри. Тому, мені все подобається з точки зору розвитку. Можемо краще.

3. Як ви бачите подальший розвиток українського кіно?

Кіно будуть знімати. Люди будуть його дивитись. Всі будуть щасливі.

4. Українське кіно – воно:

Молоде, різне та перспективне.


Ігор Волков – продюсер та співвласник української компанії з виробництва повнометражних фільмів та серіалів «Трі Я Да продакшн».

1. Які фільми вас надихають? Що вважаєте «золотою класикою» кіно?

С вдохновением все очень непредсказуемо. Мы все рождаемся с какими-то талантами или «дарами», которые в процессе нашего последующего существования (будь то воспитание, образование или взаимодействие с другими людьми) можно и нужно развивать. Вдохновение – это из той же оперы, что и «таланты-дары». Его можно получать, но редко по запросу.

Я могу назвать сейчас 5 примеров: это «Сцены из супружеской жизни» Бергмана, «Космическая Одиссея» Кубрика, «Мертвец» Джармуша, «Малхоланд Драйв» Линча и «Сталкер» Тарковского. Но, если я буду отвечать на этот же вопрос через минуту, то у меня сложится другая пятерка, как зеркальные стеклышки в калейдоскопе.

2. Розкажіть, яким було кіно на початку вашої кар’єри. Яким ви бачите його зараз?  

 В середине 2000х в Украине наблюдался бурный рост во многих отраслях, в том числе и в киноиндустрии. Именно тогда стали появляться фильмы, которые можно занести в категорию мейнстрима или коммерческого кино. Наряду с прокатными снималось очень много телевизионных фильмов (не путать с сериалами), которые имели приличное финансирование.

3. Як ви бачите подальший розвиток українського кіно?

Я не умею заглядывать в будущее. Лично я бы делал ставку больше на авторское кино и какой-то нишевый продукт.

4. Українське кіно – воно:

«интересно, порой, вопреки».

Фото героїв: Pink, Telekritika, особисті архіви.  

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь