Онлайн
Здоров'я

Трудоголізм – це залежність: у чому небезпека

Не варто плутати продуктивність і трудоголізм.

11:00, 9 червня 2020

Трудоголізм – це залежність

фото:depositphotos

У багатьох країнах трудоголізм уже визнано хворобою. Дізнайтеся більше про те, чим він небезпечний, як його виявити і як із ним боротися.

Раніше ми розповідали про те, як уникнути емоційного вигорання на роботі.

Трудоголізм – набуте, а не природнє явище

Трудоголізм від самого початку є відхиленням від норми, тому що надмірний потяг до праці суперечить людській природі як такій. Невролог Тетяна Майкова пояснює: «Люди ледачі від природи. Так нас спеціально створювала еволюція, щоб ми не витрачали зайвих зусиль».

Трудоголізм – це залежність

Трудоголізм вважають однією з форм залежності, яка допомагає втекти від реальності за безкінечними завданнями та обов’язками. Психолог Світлана Арефнія додає: «Патологічний трудоголізм – це все-таки залежність. Вона прирівнюється до будь-якого виду залежності, наприклад, алкогольної або наркотичної. Часто у трудоголіка немає особистого життя або простежуються проблеми в ньому, тому що він постійно занурений у роботу».

Дивіться відео про те, як не «заробити» собі недугу трудоголіків та студентів:

Чим небезпечний трудоголізм

Трудоголізм призводить до низки захворювань. Внаслідок такого виду залежності людина може мати емоційне вигорання, стреси, неврози тощо. Відомо, що за останні 10 років 30 тисяч людей вмерло від перевтоми.

Ознаки трудоголізму

До основних ознак трудоголізму належать постійні думки про роботу в неробочий час, системне мислення, «сухе» спілкування, перебільшена ретельність, страх перед невдачами, нездатність швидко прийняти рішення.

Як боротися з трудоголізмом

Трудоголіки звичайно не визнають, що хворі, тому важливо саме рідним потурбуватися про них. Зрозуміло, що тут необхідна психологічна підтримка. Експерти радять дотримуватися правила трьох вісімок: протягом 8 годин працювати, наступних 8 – відпочивати та останніх 8 – спати.

Нагадуємо, як розпізнати перевтому та запобігти їй.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь