Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Трійця 2018: народні прикмети та повір'я

14:15, 8 травня 2018

Зелені свята — народна назва християнського свята Святої Трійці, що відзначається на 50-й день після Великодня. Обрядовість Зелених свят знаменувала завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі її лежали культ дерев та рослинності, магія закликання майбутнього врожаю.

Світле Воскресіння Христове православні християни цього року відзначили 8 квітня, тому Свята Трійця припадає на 27 травня, неділю. На честь цього свята передбачено офіційний вихідний, який переноситься на понеділок 28 травня.

Цього дня у православних храмах виконується одна з найурочистіших служб у році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають березовими гілками. Наступного дня, у понеділок, святкують День Святого Духа. 

Власну оселю також прийнято прикрашати зеленню. Найпопулярнішими рослинами для оздоблення будинку є любисток, чебрець, м’ята та меліса. Саме ці запашні трави уособлюють душу, яка розквітає та прокидається після зимового сну.

Народні прикмети та повір'я на Трійцю

Протягом сотень років таке велике церковне свято, як Трійця, створило чимало прикмет. Їх складали люди, які пильно спостерігали за рослинами, погодою, поведінкою птахів і тварин.

Дощ на Трійцю – це сльози за померлими, в батьківську суботу напередодні Трійці заведено прийти на кладовище та пом'янути померлих родичів.

Дощ на Трійцю – чекай багато грибів і теплу погоду.

З Трійці починається справжнє літо.

З Духова дня не тільки з неба, а й від землі тепло йде.

Прийде Трійця – буде і на дворі, як на печі.

Щоб негаразди та хвороби не притягувалися у життя, люди подавали щедру милостиню, надавали будь-яку допомогу тим, хто її потребував.

Скатертину, якою застеляли святковий стіл в Трійцю, не прали, а дбайливо зберігали і нікому не показували. Це безпосередньо стосувалося долі неодружених і незаміжніх членів сім'ї. Люди вірили, що така скатертина здатна залучити в будинок багатих кандидатів у наречені для дочки, а також гарних і працьовитих кандидаток у дружини для сина.

У Зелену неділю не можна зводити або ремонтувати будь-яку огорожу (паркан). Вважалося, що така робота принесе господарю і всім його домочадцям хвороби і неприємності.

Читайте також про те, на яке число припадає свято цьогоріч

Читайте також про те, скільки днів українці відпочиватимуть у травні.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь