Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Трійця 2018: що можна та не треба робити у цей день

18:00, 21 травня 2018

Свята Трійця – одне з головних дванадесятих свят. Це свято, як і Великдень не в числі. Традиційно його святкують через 50 днів після Пасхи, тож у 2108 році Трійцю святкуватимуть 27 травня.

У храмах в цей день проходить одна з найкрасивіших служб в році, а після Божественної літургії звершується вечірня в пам'ять про сходження Святого Духа на апостолів.

Також на Трійцю оспівують Отця, Сина і Святого Духа і поминають померлих.

На церковну службу у це свято прийнято приходити з гілками берези, клена або дуба, а також польовими квітами, а потім засушувати їх і зберігати за іконами.

Що можна робити на Трійцю

За традицію, в цей день потрібно прикрашати будинок зеленню. Зазвичай для цього використовують лепеху, любисток, м'яту, папороть, і полин. Вважається, що саме ці рослини можуть захистити домівку від злих сил та подарувати господарям дому сили та здоров'я для подолання життєвих перешкод.

На стіл у свято варто подавати святкові страви. В народі вірять, що якщо господиня до свята пекла пиріг або хліб, то його шматочок необхідно було приховати і зберігати до того моменту, коли дочка виходить заміж.

Крім того, вважається, що в цей день можна ворожити на долю. Дівчата пускали на воду сплетені віночки, вважалося, що якщо вони зійдуться, то потрібно чекати сватів.

Благоприємним вважається цей день для сватання і знайомства з батьками. Якщо ці події пройдуть на Трійцю, ио шлюб буде міцним і тривалим.


Чого на Трійцю робити не можна

Цього дня не можна шити, пекти і працювати на городі. За повір'ями, тих, хто працює в цей день чекають напасті.

У народі вірили, що на Трійцю приходять міфічні істоти – мавки і русалки, тому не можна одному йти до лісу чи в поле. Крім того, не можна купатися, оскільки русалки можуть затягнути на дно.

Крім того, існує і таке вірування, що на Трійцю не можна призначати весілля, оскільки родину чекають напасті.

Читайте також матеріал про те, скільки відпочиватимуть українці на Трійцю 2018.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь