Онлайн
Здоров'я

3 поради, які допоможуть уникнути проблем із пам'яттю

16:14, 8 жовтня 2018

Проблема втрати пам'яті досі залишається одним з найактуальніших питань медицини. Мільйони людей страждають від хвороб, пов'язаних із погіршенням пам'яті. Розповідаємо, які типи поведінки найкраще впливають на наш мозок.

Причина таких захворювань досі не розгадана, але існують поради та правила, які можуть запобігти цим проблемам.

зображення: pixabay.com

Активний спосіб життя

Фізична активність та тренування позитивно позначаються не лише на ваших м'язах, але й на роботі мозку. Програма-мінімум: щоденна прогулка протягом 15-20 хвилин на свіжому повітрі.

Користь фізичних навантажень обґрунтована і науково. Завдяки вправам формуються нові нейрони в гіпокампі, однієї з найважливіших ділянок мозка. Це, в свою чергу, запобігає виникненню хвороби Альцгеймера.

Отже, біг, ходьба і плавання є дуже корисними для вашого мозку. Не варто уникати й силових тренувань, які також позитивно впливають на ваш загальний стан.

Читайте також: 5 причин почати ходити пішки кожного дня. 

Мозок має бути активним

Не тільки тіло, а й мозок повинен отримувати свої навантаження. Активна інтелектуальна діяльність та соціальні зв'язки будуть тримати ваш мозок в тонусі.

Комунікація з людьми, зустріч із друзями, спілкування та знайомства дозволяють уникнути ізоляції від соціуму та підтримуватимуть пам'ять на необхідному рівні.

Також вчені рекомендують грати в інтелектуальні ігри, вчити вірші, вивчати нову для себе мову. Проте, найбільший ефект все це має лише за тієї умови, що вам подобається це робити, і така активність є невід'ємною частиною вашого життя.

Читайте також: Як дізнатися, яких вітамінів не вистачає організму.

Правильне харчування

Мозок також має свої вимоги до харчування. Деякі продукти негативно впливають на роботу мозку, тоді як інші - навпаки, покращують його активність.

Серед відомих дієт найбільш корисна – середземноморська, що містить в себе свіжі фрукти, овочі, рибу, горіхи, олівкову олію тощо. Також варто в свій раціон додати м'ясо та молочні продукти. Саме така дієта запобігає швидкому старінню як тіла, так і мозку.

Читайте також: Яке харчування продовжує життя – дослідження дієтологів.

Дотримуючись цих правил можна відчути ефект навіть в молодому віці та подбати про своє майбутнє. Активний спосіб життя, розумова активність, спілкування з друзями та правильне харчування – найкращий спосіб гарантувати собі гарну пам'ять на роки вперед.

Дивіться відео про те, як тренувати пам’ять:

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь