Онлайн
Цікаві факти

Третя хвиля – як легко можна змусити людей підкорюватися

13:24, 23 листопада 2018

Експеримет продемонстрував, як із легкістю можна маніпулювати людьми 

фото: gettyimages

Покірність громадян нацистської Німеччини під час націонал-соціалістичного режиму стала предметом для окремих досліджень і обговорень. Як надалі з'ясували вчені, управляти масами можна при належному ментальному впливі.

Розповідаємо про шкільний експеримент, який перетворив звичайний клас в потужний соціальний лад за аналогами нацистської Німеччини.

Суть експерименту

Учитель історії Рон Джонс разом зі своїм класом випереджав шкільну програму, що дозволило йому присвятити один тиждень незвичайному експерименту, який отримав назву "Третя хвиля".

Школярі цікавилися, чому в нацистській Німеччині жителі підпорядковувалися режиму і ніяк не реагували на створення концтаборів та інші злочини проти людства.

Експеримент стартував у понеділок. Учитель організував клас, змусивши їх підкорятися його командам і сидіти "струнко". Учні з ентузіазмом почали брати участь в експерименті.

У наступні дні вчитель продовжував гуртувати колектив, нав'язавши їм ідею їхньої загальної сили і переваги над тими, хто знаходиться поза групою. Учні перейнялися колективним духом, вигадали власне привітання, а до їхнього руху "Третя хвиля" хотіли приєднатися інші учні.

Примітно, що вчитель роздав учням ролі і доручив кільком учням доносити на інших учнів за порушення режиму. Однак, доносами займалася переважна більшість учнів.

До кінця експерименту, який тривав п'ять днів, до "Третьої хвилі" вже долучилися 200 учнів. Учитель переконав їх у тому, що їх рух прийняв національний характер і по всій країні створюються аналогічні організації. У п'ятницю ж він їм повідомив, що це все брехня, якій вони повірили і підкорилися.

Варто відзначити, що більшість учнів зазнали сором через те, що сліпо підпорядковувалися своєму лідерові. З цієї причини про цей дослід громадськість дізналася лише через кілька десятиліть.

Нагадаємо, 24 листопада о 21.00 на телеканалі «Україна» відбудеться прем’єра унікального дослідницького проекту «Зомбі-2. Промивка мізків», над створенням якого працювала творча група документалістів – Ілларіон Павлюк, Володимир Рибась та Олег Рогожа. 

Проект «Зомбі-2. Промивка мізків» продемонструє, які основні маніпулятивні прийоми можуть призвести до підсвідомого виконання дій, що виходять за норми моралі, як працюють технології агресивного переконання та як протидіяти їм.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь