Онлайн
Соціум

ТОП-6 найбільш моторошних місць на Землі, неприйнятних для життя – фото

Це місця, створені природним шляхом.

19:30, 9 січня 2020

На Землі є місця, які абсолютно непридатні для життя. Але не всі вони створені штучно, або внаслідок техногенних катастроф. Деякі – місця, створені природним чином, і там ніщо живе не може існувати.

1. Отруйні озера в Ефіопії

Фото: Eric Lafforgue

В отруйних озерах в Ефіопії абсолютно непридатні умови для життя. Там не можуть вижити навіть стійкі мікроорганізми, як на ранніх етапах розвитку Марса.

Геотермальні джерела Даллол, розташовані на півночі Ефіопії на висоті 130 метрів нижче рівня моря. Там дуже жаркий клімат, «гіперкислотні» і «гіперсольові» озера різних кольорів. Гарячі джерела дуже токсичні через газ, який потрапляє в воду з тліючого вулкана під поверхнею Землі.

2. Печера кристалів в Мексиці

Фото: nationalgeographic.com

Печера розташована на глибині 300 метрів під мексиканським містом Найка. Температура в печері досягає +58 градусів Цельсія, а вологість – до 100%. При таких умовах в легенях починає моментально конденсуватися вода і людина практично відразу гине.

3. Дарвазе або ворота аду в Туркменістані

Фото: СС

Дарвазе – газовий кратер в Туркменістані шириною близько 60 метрів і глибиною близько 20 метрів. З нього з'являються язики полум'я до 15 метрів у висоту. Кратер стався через технологічну катастрофу, тепер уже половину століття там палає вогонь – постійно горить природний газ, який виходить з-під землі.

4. Озеро Кавах-Іджен в Індонезії

Фото: thegreatcoursesplus.com

На сході індонезійського острова Ява розташоване кислотне озеро Кавах, наповнене соляною кислотою. Вода в ньому досягає 60 градусів Цельсія, але до неї не можна торкатися, оскільки ця рідина більш їдка, ніж сірчана кислота в електричному акумуляторі.

5. Пустеля Данакиль в Ефіопії

Фото: adventure.com​​​​​​​

Рекордно суха і гаряча пустеля, площею близько 100 тис. квадратних метрів. Це місце одне з найгарячіших на Землі: середня температура повітря за рік досягає 50 градусів Цельсія, грунт може нагріватися до 70 градусів Цельсія. Головну небезпеку становить кілька діючих вулканів і отруйні випаровування з озер з нафтою і сірчаною кислотою.

6. «Кам'яний ліс» цинги-де-Бемараха в Мадагаскарі

Фото: wantseeproject.com​​​​​​​

Через вивітрювання карсту тут утворився скелястий ландшафт, гострий, як лезо бритви. Дуже гострі вапнякові вершини скель можуть легко прорізати не тільки людську плоть, а й захисний одяг. 90% видів тварин тут настільки пристосовані до місцевості, що не зустрічаються більше ніде на Землі.

Читайте також: ТОП-5 цікавих книг, екранізації яких вийдуть в січня 2020.

Вам буде цікаво: Топ-100 кращих фільмів, знятих жінками - список.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь