Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

ТОП-5 найзворушливіших фільмів про Чорнобильську трагедію

Про Чорнобиль знято багато фільмів, і кожен з них по-своєму розкриває страшну екологічну трагедію. Ми відібрали найбільш пронизливі художні фільми про аварію на ЧАЕС.

16:07, 26 квітня 2017

Про Чорнобиль знято багато фільмів, і кожен з них по-своєму розкриває страшну екологічну трагедію. Ми відібрали найбільш пронизливі художні фільми про аварію на ЧАЕС.

5. У суботу

Україна, Росія, Німеччина, 2011 рік. Режисер – Олександр Міндадзе

26 квітня 1986-го року – перший день після аварії на Чорнобильській АЕС. Субота «незнання». Субота, коли життя не можна скасувати. Події фільму розгортаються в перші 24 години з моменту аварії. Комсомольський функціонер Валера стає мимовільним свідком катастрофи. Випадково він дізнається всю правду про трагедію і опиняється перед моральним вибором: врятувати людей або виконати наказ «зверху» і не сіяти паніку.

Стрічка занурює глядача у саме пекло чорнобильської трагедії. Ми не спостерігаємо за героєм – ми і ним. Біжимо за ним, хвилюємося разом з ним, поринаємо у відчай, як і він. Але стрічка не про це, а про нестерпне бажання жити – попри катастрофу, і кінець світу, який палає на горизонті.

 

 

4. Аврора

Україна, 2006. Режисер – Оксана Байрак.

Аврора – вихованка дитбудинку на околиці Прип'яті. Вона обожнює танцювати і мріє стати балериною. Під час катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції дівчинка одержує величезну дозу опромінення. Єдиний шанс на виживання – дорога операція в США. Аврору відправляють в Америку, де в лікарні вона зустрічає свого кумира, зірку радянського, а потім американського балету, Ніка Астахова, що переживає глибоку творчу кризу. Зустріч з помираючою дитиною, яка марить про балетну сцену, допомагає артисту змінити своє життя...

«Аврора» – мабуть, найсильніша робота режисера Оксани Байрак і найяскравіша роль юної зірки Анастасії Зюркалової. Творці стрічки навіть відправляли стрічку на «Оскар» від України, але номінації фільм так і не отримав.

3. Земля забуття

Україна, Франція 2013 рік. Режисер – Міхаль Боганім.

Для молодої дівчини Ані Чорнобиль став особистою катастрофою – вона овдовіла в день свого весілля. Для Валерія Чорнобиль – синонім втраченого дитинства і скаліченого майбутнього. Нескінченна сутичка з собою і безрезультатні пошуки того, заради чого варто жити – це далеко не всі випробування, які довелося пережити головним героям…

Для достовірності всього, що відбувається на екрані, фільм знімали в самій Зоні Відчуження під наглядом МНС. Ця українсько-французька драма стала першою драматичною роллю для «дівчини Бонда» - українки Ольги Куриленко.

 

 

 

2. Метелики

Україна 2013. РежисерВіталий Воробйов.

Історія кохання випускниці старших класів Алі і солдата строкової служби Паші розгортається на тлі однієї з наймасштабніших техногенних катастроф XX століття. Їм судилося зустрітися наприкінці квітня 1986 року в місті Прип'ять. Немов метелики, які прагнуть до вогню, вони летіли назустріч своїм почуттям, не помічаючи нічого навколо…

Щоб домогтися історичної правди в кадрі (жителів Прип'яті евакуювали на жовтих «Ікарусах»), автобуси збирали по всій Україні, більшість з них перебували в неробочому стані. У відповідність з часом приводили і карети швидкої допомоги, міліцейські автомобілі, «Жигулі». Робота творців стрічки була високо оцінена критиками і глядачами, а сама стрічка увійшла до десятки найкращих серіалів 2014 року на території СНД.

 

1. Чорна квітка

Україна 2016. Режисер – Роман Барабаш

Випускниця педінституту Лєра рушає за розподілом у місто Прип'ять, одне з найзатишніших і добре забезпечені місць Радянського Союзу, щоб працювати вчителькою молодших класів. Тут вона вперше входить у доросле життя, знайомиться з молодими цікавими людьми і знаходить справжнє велике кохання – інженера-ядерника Вітаса, який приїхав до Чорнобиля у відрядження.

Однак настає квітень 1986 року, який безповоротно змінив життя героїв фільму. Ми побачимо історію 30-річної давнини героїні фільму – скільки радості і болю, любові і розлуки довелося їй пережити.

Міні-серіал виробництва каналу «Україна» став справжнім хітом минулого року. Картина виборола три статуетки «Телетріумф», і була популярною не лише в Україні, а й у країнах Балтії.

 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь