Онлайн
Говорить Україна

Ток-шоу «Говорить Україна» розкрило ризики домашніх пологів

Дивіться ток-шоу «Говорить Україна» з Олексієм Сухановим на каналі «Україна».

12:45, 16 червня 2020

В ексклюзивному випуску ток-шоу «Говорить Україна» з ведучим Олексієм Сухановим, який глядачі побачили на телеканалі «Україна», 15 червня о 20:10, розповіли правду про умови, у яких сьогодні проходять домашні пологи. Журналісти каналу «Україна» провели власне розслідування і дізнались, чому українські жінки у цьому питанні довіряють незнайомцям, а не професійним медикам.

Народження дитини не в лікарні практикують в усьому світі. В США, наприклад, народжувати вдома суворо заборонено, але замість лікарні можна звернутись до пологового центру. Це будинок, пристосований для пологів – там може бути джакузі, музика і ароматичні свічки за бажанням породіллі. У європейських країнах домашні пологи – поширена практика, але обов’язково з кваліфікованим акушером та реанімобілем. В Україні домашні пологи не заборонені законом, проте чітка легалізована схема не зафіксована. Часто жінки, які наважились народжувати вдома, звертаються за допомогою до доули. Така компаньйонка не медик, а людина, яка надає емоційну підтримку і має про це відповідний сертифікат.

«Коли я завагітніла, то одразу розуміла, що категорично не хочу народжувати в лікарні. Я чула багато жахливих історій про пологові від знайомих дівчат, про те, як лікарі поспішають все зробити. Почалось усе із соціальної мережі, де я знайшла доулу, яка детально розповідає про це, радить книги, то остаточно вирішила, що тільки так буду народжувати, - ділиться Вікторія, яка наважилася на домашні пологи. - На 36-му тижні вагітності ми приїхали в Київ, зняли міні-готель неподалік від доули і чекали, поки я почну народжувати. Доула Маріам приїхала о 10 ранку, ми не підписували з нею жодних документів – все було на домовленостях. В цей момент я вже була в басейні, у мене були стрімкі і болючі перейми. Доула мене не чіпала, вона час від часу підходила перевірити стан, радила яку позу краще прийняти, щоб стало легше, контролювала моє дихання. Коли уже вийшла дитина, то доула спіймала її і дала мені».

Доула була з Вікторією більше 6 годин. Наступного дня вона прийшла перевірити її стан і при ній Вікторія з чоловіком розрізали пуповину. Пізніше викликали із поліклініки, яка була поруч з готелем, гінеколога та педіатра, щоб вони перевірили молоду маму та дитину, написали довідки. Через 5 днів родина поїхала додому.

Марина, доула з 15-річним досвідом, переконує, що такі умови, в яких у Вікторії народилася дитина – неприпустимі, а ті, хто наражають породіль та їхніх малюків на смертельну небезпеку - аферистки. За словами Марини, пологи вдома мають обов’язково відбуватися під наглядом медпрацівника.

«На пологах обов’язково повинна бути присутня акушерка. Доула може замінити, наприклад, чоловіка, який не може бути присутнім на пологах, або маму породіллі, але ніяк не лікаря! Я допомагаю жінкам під час перейм і пологів контролювати дихання, також у мене є навики гіпно-доули, тобто можу ввести в легкий гіпноз жінку, щоб вона відчувала себе більш комфортно і переносила біль легше. А інше має робити тільки акушерка!», - говорить Марина.

Але не всі доули згодні з такою точкою зору, і дехто з них навіть приймав пологи у лісі.

«Років десять я жила із своєю сім’єю у будинку серед лісу. До мене приїжджали жінки вагітні з різних міст і країн, жили з нами і народжували у нас. Бувало, що і по кілька пар жило одночасно. Народжували жінки і під деревами, і палатки ми ставили для пологів - з’єднувалися із природою максимально. Особисто у мене було дуже багато вагітних жінок, які мали проблеми із здоров’ям (пороки серця, варикоз на матці, дитина із пороками) і 99% жінок у мене народжували без ускладнень, але є один відсоток жінок, у яких були ускладнення. Це могли бути розриви, які я зашивала, кровотечі, які також зупиняла самостійно. Також у мене є навики тетохілінгу – це медитація, яка допомагає жінці увійти в транс і кровотеча швидко закінчується. Також я проводжу тета-пологи. Якщо у жінки не має можливості приїхати, або вона хоче провести пологи соло, але з моєю допомогою, то ми зв’язуємось, і я підтримую жінку через відеозв’язок. Я їй підказую, якщо вона не знає, що робити, медитуємо, якщо пішла кровотеча», - говорить доула.

Журналісти «Говорить Україна» знайшли Маріам, яка приймала пологи в готелі у героїні ток-шоу. На сайті Асоціації доул, які пройшли навчання, її не знайшли. Журналісти дізнались, що медичної акушерської освіти та сертифікату у Маріам немає, а розцінки на її послуги обговорює з породіллями індивідуально. Всьому, що вміє, її навчала доула Джаміліа, імені якої на сайті Асоціації доул теж немає. На своєму сайті доула розповідає, що можна відмовитись від традиційної медицини і народжувати вдома без проблем. Наприклад, при кровотечах вона радила прикласти лід на статевий жіночий орган. А якщо кров пульсує, то радить читати молитву. Якщо немовля не рухається і не починає дихати, радить породіллям перевернути дитину вверх ногами і облити льодяною водою, відсмоктати слиз з носу та роту дитини. Якщо піднявся тиск у вагітної, пише, що варто переглянути погляди на класичну медицину, харчування.

Під час розслідування журналісти дізналися про методи роботи Джамілії від професійної акушерки одного з київських пологових.

«Джамілія знаходиться у 5-му пологовому в чорному списку! Два роки тому вона супроводжувала пологи 40-річної жінки в нашому центрі, у якої було перед цим 3 кесарева. Ця доула налаштувала її, що вона зможе народити дитину самостійно. Звісно ж, що почались ускладнення, серцебиття дитини уповільнювалось і було прийнято рішення, що потрібно робити кесарів-розтин. Джамілія влаштувала скандал, не пускала лікаря в кімнату. Коли жінку забрали в операційну, доула вривалась в своєму одязі, навіть не одягнувши халат. Після цього лікарі провели зібрання і вирішили більше не пускати цю жінку до пологового, якщо вона ще буде супроводжувати наших породіль», - поділилася на каналі «Україна» акушерка Надія.

Крім підтримки вагітних Джамілія займається викладацькою діяльністю, навчає майбутніх доул. Журналісти дізнались, що доулою може стати кожний після двох місяців навчання на відповідних курсах за 13 тис. грн.

Журналістка каналу «Україна» записалася на консультацію до Джамілії. Під час розмови, доула зрозуміла, що розмовляє з журналістом і почала погрожувати репортеру. До кімнати, де відбувалася бесіда, увійшли двоє чоловіків і теж приєдналися до погроз. Тоді журналістка викликала поліцію.

«Коли ви втрачаєте дитину під час пологів у лікарні, це провина не на вашій душі. Я закликаю кожну жінку, давайте замислюватися до кого ми йдемо і що ці люди з себе уявляють. Нам нічого не гарантують, тільки беруть гроші, і не несуть жодної відповідальності, як будете почуватися ви та ваша дитина», - застерігає ведучий ток-шоу Олексій Суханов.

Дивіться ток-шоу «Говорить Україна» з Олексієм Сухановим на каналі «Україна» у будні о 20:10!

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь