Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Телеканал "Україна" визначив IQ української нації

Українці – одна з найрозумніших націй світу. За рівнем розвитку інтелекту ми посідаємо перше місце в Європі та друге в світі, після Гонконгу.

15:07, 22 квітня 2014

Українці – одна з найрозумніших націй світу. За рівнем розвитку інтелекту ми посідаємо перше місце в Європі та друге в світі, після Гонконгу. До таких висновків дійшли автори документального фільму "Планета мавп. Куди зникають розумні діти?", прем’єра якого відбулась 21 квітня на телеканалі "Україна".

Вперше за всю історію нашої держави телеканал "Україна"  оприлюднив результати наймасштабнішого дослідження* рівня розвитку інтелекту українців. Вчені з’ясували, що середній рівень IQ  українців виявився аномально високим — 106 пунктів. При цьому частка обдарованих людей в Україні – 8%, тоді як середній показник в світі – лише 5%. А ще Україна займає 32 місце в рейтингу за індексом освіти, але за рівнем щастя ми знаходимося на 100 місці з 150 можливих. Що ж нам, таким розумним, заважає бути щасливими?

Головна причина бід українців, за висновком творців проекту "Планета мавп. Куди зникають розумні діти?" полягає у тому, що ми не розкриваємо свій потенціал і звикли задовольнятися малим. За словами експерта фільму Наталії Стефаненко, нам треба навчитись ставити перед собою чіткі задачі і досягати їх. "Українці можуть більше, ніж вони думають. Вони часто беруть мінімальну планку і через це не реалізовуються повноцінно", — пояснила етнопсихолог.

Більш того, на заваді українському щастю стоїть відсутність віри в себе. Результати низки важливих експериментів, що були показані глядачам телеканалу "Україна" доводять, що в багатьох сім’ях все скероване на те, аби діти були слухняними. При цьому, розвиток таких дітей часто відбувається за рахунок придушення творчого і емоційного потенціалу, бажання пізнавати нове і допомагати оточуючим – саме того, що відрізняє людину від мавпи. Тож українські батьки, самі того не помічаючи, масово виховують мавп.  Але вихід є. Експерти документального фільму радять розвивати в дитині цікавість до життя. Потрібно частіше показувати їй свою любов, поважати її думку, бажання та смаки. "Дитина нікому нічого не винна. Встановіть чіткі правила, але будьте обережні із заборонами. Дитині не можна забороняти того, що є природнім для неї. Дитина має пізнавати світ так, як сама того хоче. Тоді вона зможе самостійно планувати своє життя і вже точно не проґавить тих можливостей, які випадуть на її долю", — радить психолог програми "Планета мавп. Куди зникають розумні діти?" Світлана Ройз.

*Творча команда фільму-провокації "Планета мавп. Куди зникають розумні діти?" на чолі з Іларіоном Павлюком провели безпреценденте за охопленням аудиторії дослідження рівня IQ нації, опитавши 1200 респондентів з усіх куточків нашої держави, що за своїми соціально-демографічними характеристиками являють портрет України в мініатюрі.  Для цього було використано стандартний тест Айзенка із 40 запитань, розрахований на 30 хвилин. Тест оцінується за шкалою від 1 до 150 балів, де значення нижче 70 вказує на розумову відсталість, а більше 150 – на інтелектуальну обдарованість. Стандартним співвідношенням кількості людей з нормально розвиненим інтелектом, а також із занадто високим чи занадто низьким є 90%-5%-5% відповідно. Аби з чимось порівняти результати тестування українців, автори проекту "Планета мавп. Куди зникають розумні діти?" помістили на шкалу вимірювання ще одного персонажа – надзвичайно обдаровану горилу Коко з Центру вивчення приматів в Американському штаті Каліфорнія, коефіцієнт IQ якої сягає 95. Крім того, отримані дані щодо рівня інтелектуального розвитку наших співвітчизників порівнювали з даними дослідження британських вчених Тату Ванханена та Річарда Лінна  2002 року, де співставленні дані щодо середнього IQ 81 країни. Лідирує в цьому списку Гонконг з позначкою в 107 балів, на другому місці опинилась Південна Корея – 106, а на третьому Японія – 105. Внизу розташувалась низка африканських країн з позначками 66-75.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь