Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Кіно

Телеканал «Україна» екранізує книгу про славетного гетьмана Івана Мазепу

Події фільму відбуватимуться за часів Руїни - драматичного періоду історії козацької України.

Олександра Красновська Олександра Красновська
10:57, 11 жовтня 2021

Телеканал «Україна» спільно з «FILM.UA Group» повідомили про початок співпраці над екранізацією книги Тетяни Таїрової «Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна».

В історичній новелі йдеться про важливий та трагічний епізод долі майбутнього гетьмана України Івана Мазепи. Події відбуваються за часів Руїни – драматичного періоду історії козацької України: розкол Гетьманщини, кривава міжусобиця, боротьба за владу.

 

Тетяна Таїрова вже 30 років займається історією Гетьманщини, і присвятила майже два десятиліття саме дослідженню біографії Івана Мазепи. Автор написала десятки монографій і статей. Але книга «Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна» стала першим її художнім твором.

«Понад 30 років я займаюсь історією Гетьманщини та понад 18 – особистістю Івана Мазепи. З'явилось бажання донести свої знання до більшої аудиторії – звідси формат художнього твору, який дозволяє не тільки розповісти про трагічну і героїчну епоху, але й зробити героїв «ближче», розкривши їх психологію і почуття. Всі дійові особи та події книги справжні та засновані на наявних в архівах документах», – пояснює Тетяна Таїрова.

Перші деталі про екранізацію розповіли член Наглядової ради «Медіа Групи Україна» Володимир Бородянський та генеральний продюсер FILM.UA Group Віктор Мірський.

«FILM.UA спільно з «Медіа Групою Україна» і Тетяною Таїровою починають працювати над серіалом про Мазепу. Планується, що сюжет книги ввійде у сценарій. Ми всіляко підтримуємо роботу Тетяни та сподіваємось, що майбутній серіал допоможе просуванню як цієї, так і майбутніх книг із циклу «Хроніки православного шляхтича», – підкреслив Віктор Мірський.

«Ми давно мріяли з Віктором зробити проєкт, який буде цікавий і глядачам Oll.tv, і глядачам телеканалу «Україна». Віктор запропонував серіал про Мазепу і сьогодні FILM.UA працює над написанням сценарію. Цей проєкт не просто серіал, він є частиною контентної стратегії Медіа Групи Україна», – розповів Володимир Бородянський.