Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

"Таємний код зламано": причина смерті Майкла Джексона - відсутність сну

6 листопада о 22:30 на телеканалі "Україна" вийшла друга серія з циклу програм "Таємний код зламано", яка була присвячена темі людського сну.

14:31, 7 листопада 2013
6 листопада о 22:30 на телеканалі "Україна" вийшла друга серія з циклу програм "Таємний код зламано", яка була присвячена темі людського сну.

Кілька років тому світ облетіла новина - легендарний співак Майкл Джексон загинув. Мільйони людей були приголомшені, всіх хвилювало тільки одне питання - чому співак пішов з життя? Багато хто вважав, що це наслідок наркотичної залежності виконавця. Однак істина виявилася несподіваною: причиною загибелі Джексона стало... відсутність сну!

У 2013 році, під час суду над Конрадом Мюрреєм, лікарем Майкла Джексона, експерти зробили сенсаційний висновок. Професор медицини Чарльз Чейзлер, консультант з питань сну в NASA і ЦРУ, дійшов висновку: Джексон був єдиною людиною в світі, яка прожила два місяці без сну. Справа в тому, що співак готувався до великого концертного туру і потребував підвищеної активності та бадьорості. Він хотів встигнути більше, ніж міг. Мюррей прописав йому сильнодіючий засіб "Пропофол", що позбавила артиста сну, а в результаті і життя.

Добровільна відмова від сну на сьогоднішній день для багатьох стала "нормою". Адже ми навіть не підозрюємо, що за недбале ставлення до цього процесу ми вже розплачуємося. Депресія, безсоння, розлади психіки - це тільки мала частина тих плодів, які пожинають люди, що звикли довго не спати.

Володимир Ковальзон, доктор біологічних наук, голова секції сомнології Фізіологічного товариства ім. І.П. Павлова:

"Зараз велика увага приділяється створенню нових препаратів, які були б "антиснодійними" і, наприклад, сприяли б нашому бадьорого стану. Класичні речовини - це, так звані, рослинні ксантофілли, наприклад, кофеїн в каві, теофілін в чаї і теоброміни в какао".

Більшість з нас щодня зловживає цими речовинами, які доступні в широкому продажі. І розплачується за це власним сном.

"Зараз багатьма клінічними дослідженнями підтверджується, що брак сну призводить до порушення імунітету і розвитку цілого ряду захворювань, аж до онкологічних", - упевнений Володимир Ковальзон.

Рішення проблеми нестачі сну просте і очевидне - потрібно спати. Але залишається відкритим одне питання: а скільки ж насправді нам потрібно спати, щоб жити довго і залишатися здоровими?

Сомнологи стверджують, що людина повинна спати стільки, скільки їй спиться. А якщо у неї такої можливості немає - необхідно подбати про компенсацію втраченого сну. Відомий спосіб - "доспати" під час вихідних. Проте вчені впевнені - найефективніше рішення - взяти приклад з маленьких дітей і спати вдень.

Денний сон, найбільш корисний для здоров'я, повинен тривати максимум 30 хвилин. Вчені стверджують, всього півгодини сну вдень має колосальне значення для нашого здоров'я. Про це відомо ще з часів Гіппократа. Саме завдяки цьому знанню у іспанців з'явилася сієста - пообідній відпочинок.

Звичайно, півгодинний сон не усуне проблему відсутності повноцінного сну вночі. Ми влаштовані так, що наше неспання обов'язково змінюється сном. Змінюючи цю циклічність, людина шкодить сама собі.

Юрій Погорецький, кандидат медичних наук, кардіолог-сомнолог, президент Української асоціації медицини сну:

"Секрет довгожителів полягає в тому, що вони дуже рано і при цьому спокійно лягали. О 10 годині вечора вони вже спали. Так що і нам спати потрібно вже в 10 годин. Якщо рано лягти і в 6 ранку встати - все в житті встигну".

Вчені та містики усього світу одностайні: сон - це одне з найцінніших і таємничих скарбів людини. Поліпшити життя, заощаджуючи час на сні - неможливо. Тому що сон - це невід'ємна частина життя. А чи варто економити на самому житті? Як бачимо на сумному прикладі одного з найвідоміших людей планети Майкла Джексона - не варто. Ніякі гроші того не варті...

Дивіться "Таємний код зламано" по вівторках, середах і четвергах о 22:30 в ефірі телеканалу "Україна".

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь