Онлайн
Психологія

Свій IQ не збільшити: дивовижні дані науки

Не існує інструменту для оцінки абсолютних значень інтелекту.

19:00, 10 червня 2020

Світ постійно розвивається, а з ним і тисячі курсів на будь-який колір і смак. Одні допомагають вивчати мови, інші освоювати нові професії. Але вчені вважають, що найнепотрібніші з них ті, що обіцяють «збільшити» вам IQ.

Дослідник Річард Хайер вирішив розкласти по поличках, чому збільшення інтелекту насправді неможливе у певній мірі. Всі ми чули фрази в кіно: «У нього IQ 160, він же геній!». Але варто пам'ятати, що ці цифри, як і сам тест, лише розпливчаста шкала по якій можна дуже приблизно долучити вас в деяку інтелектуальну групу. До речі, ми розібрали інші фейки в науці.

Так, вважається, що у людей з високим IQ краще виходить справлятися з ментальними тестами і вправами. Але це не означає, що людина з 140 балами на 40% розумніша іншої, у якої 100 балів. Подібні інтервали непостійні і можуть змінитися через купу причин. Так що запам'ятайте - величина IQ проявляється в рангової ієрархії, а не відображає інтелект кількісно.

Свій то IQ не збільшити

фото: depositphotos

Не існує інструменту для оцінки абсолютних значень інтелекту. Розгляньмо приклад. Якщо людина складе тест на IQ, після пройде тренінг щодо поліпшення пам'яті, асоціативних зв'язків, або будь-яке інше тренування в цьому напрямі, а потім передасть з найкращим результатом, то це не доведе, що інтелект людини зріс. Існують сотні факторів, які можуть вплинути на людину - погані емоції, проблеми зі здоров'ям або банальний недосип. Так що питання «чи став він розумніший, в порівнянні з колишніми собою?» залишається чисто риторичним. Згадаймо з нами про видатних жінок в науці.

Також варто врахувати, що деякі установи підбирають персонал, враховуючи показник IQ. Самі кандидати мають право перескладати текст кілька разів, а потім кандидати вибирають для резюме найвищу з доступних оцінок. При цьому низькі бали ігноруються, але з чого це раптом?

Все просто - не існує жодного науково обґрунтованого способу провернути трюк, де потенційні кандидати змогли б, за допомогою спеціальних вправ або речовинами-стимуляторами, збільшити свій бал IQ. Так що лояльність до тих, хто проходить тести на інтелект цілком обґрунтована. А ось курси по «підвищенню IQ» ні.

Жахлива помилка - намагатися звести інтелект людини до пари цифр. Але цей показник поверхнево допомагає припускати безліч речей: майбутнє місце роботи, рівень заробітку, тривалість життя. Але в індивідуальність порядку знання своєї «цифри» не має ніякого практичного значення. Ці дані швидше важливі лише для соціального планування великих груп. Також опубліковані результати відбору 25-ої української експедиції до Антарктиди.

Так що, якщо вас колись хвилювало рівень IQ, кидайте цю справу! Замість цього розвивайте свою пам'ять, ерудицію, професійні навички, вміння спілкування з оточенням. Всупереч різноманітним маркетинговим фішкам, місце в суспільстві визначається насамперед конкретними щоденними діями, а не якимись там балами.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь