Онлайн
Серіали

Стала відома дата виходу довгоочікуваного серіалу «Сага» на каналі «Україна»

У серіалі «Сага» покажуть визначні події української історії ХХ століття крізь призму життя звичайної сім'ї Козаків.

Даша Харченко Даша Харченко
14:00, 16 вересня 2020

5 жовтня о 21:00 на телеканалі «Україна» відбудеться прем’єра першої серії епохальної 12-серійної картини «Сага» режисера Дмитра Лактіонова. Виробництвом картини за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України на замовлення каналу «Україна» займалася кінокомпанія «Три-Я-Да Продакшн».

Серіал «Сага» - це унікальна кінострічка 21 сторіччя. У картині знялося 300 українських акторів, для образів яких було створено понад 500 унікальних костюмів. Наймолодшому акторові було півроку.

«Сага» стосується життя практично кожного українця. Актори приходили на майданчик і говорили, що багато збігається з життям їхніх сімей. Цей серіал - драма, що складається з подій, які пережили герої разом з Києвом і країною в цілому: Перша та Друга світові війни, окупація, Чорнобиль, події часів Незалежності», - розповідає режисер серіалу «Сага» Дмитро Лактіонов.

У серіалі «Сага» покажуть найвизначніші події української історії ХХ століття крізь призму життя звичайної родини Козаків. Героїв не оминуть трагедії воєн, революцій, Голодомору, сталінських репресій, окупації Києва 1941-го року, Чорнобиля, розпаду СРСР, проголошення Незалежності та Євромайдану. Козаки повинні пройти випробування не тільки історією, а і почуттями, витримати іспит з вірності країні та власній родині.

Одну з головних ролей картини зіграла Герой України, Народна артистка СРСР, актриса Ада Роговцева. Її героїня, Богдана, переживе дівчинкою голодомор, рятуватиме людей під час Другої світової війни та зустрічатиме незалежну Україну. Ада Роговцева зіграла Богдану у віці 68-97 років і закликала глядачів дізнатися більше про свою родину. А ось роль Богдани з 17 до 39 років грала талановита акторка Лілія Цвелікова. «Я дуже багато розпитувала про цей період у своєї родини. Коли почалася війна, моя прабабуся була маленькою. Вона розповідала, як вони різали хліб і ділили його на безліч маленьких частин, щоб якось протягнути до отримання наступних пайків. Все, що тоді відбувалося, викликало у людей бажання зберегти свою сім'ю. Не здатися, а прийняти обставини і постаратися вижити в той непростий період», - розповідає актриса Лілія Цвелікова.

Брата Богдани, майбутнього «НКВДиста» Олександра, зіграв популярний актор Григорій Бакланов. «Якби у мене була можливість вибрати будь-якого з героїв, я б, напевно, вибрав все одно Олександра. Є у мене з ним загальна тяга до впорядкування всього. І ця тяга може бути згубною: ти сам себе замуровуєш в межах, соціальних, побутових, яких завгодно, які потім дуже болісно руйнуються. Кожен вчинок мого героя є дуже крутим поворотом», - зізнається Г. Бакланов.

Дружину Олександра у більш старшому віці зіграла Народна артистка України Ольга Сумська. Саме вона не побоялась кинути чоловіка-«НКВДиста» і єдину доньку і втекти до Парижа. «Я переживала, бо режисер «Саги» попросив, щоб я грала дуже емоційно. І коли я зустрілася на майданчику з актрисою Дашею Легейдою, що грає мою доньку, все склалося. І пішли сльози, настрій, адже фактично моя героїня переживає розставання з донькою - те, в якому стані я фактично перебуваю. За що душа чіпляється, асоціації, спогади. Моя старша донька Антоніна сьогодні далеко від мене, тому я асоціюю, можливо, з цим. Хочеться частіше її бачити».

А героїні Наталки Денисенко довелося жити у буремні 90-ті роки минулого століття: «Я добре пам'ятаю, як мамі не віддавали зарплату грошима, і ми ходили в магазин, де можна було взяти на цю суму все товаром. Важкі були часи. І дехто з глядачів в моїй героїні згадає і себе».

Зйомки картини проходили більш ніж на 70 унікальних локаціях. Серіал «Сага» знімався у Києві та у мальовничих околицях поряд. Тут творцям вдалося відтворити події, які відбувались у Луганську, Харкові, Львові, Одесі, Трускавці. Серед локацій не тільки історичні вулиці столиці, а і квартири-музеї, Дім письменника, Оперний театр, Жовтневий палац, Музей національної архітектури та побуту Пирогово, музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, садиба Уварових, Володимирська гірка, науково-дослідницькі інститути та інші.

Найскладнішим завданням перед режисером і командою серіалу стала реконструкція історичних подій. «Головною проблемою було знайти локації. Київ забудовується так стрімко, що ще кілька років тому придатні для історичних картин локації сьогодні не підходять для цих сцен: білі пластикові вікна на історичних будинках, бруківка 19-го століття, яку з часом замінили на звичайні кам'яні плити, кондиціонери, «всюдисуща» реклама. Але нам, вважаю, вдалося відтворити дух часу», - розповідає історичний консультант серіалу «Сага» Андрій Швачко.

У серіалі знялись актори: Ада Роговцева, Ольга Сумська, Наталка Денисенко, Дар’я Плахтій, Олександра Люта, Лілія Цвелікова, Ігор Пазич, Григорій Бакланов, Яков Кучеревський, Аліна Коваленко, Еліна Ліпова, Віктор Сарайкін, Володимир Міняйло, Олександр Соколов, Андрій Мостренко та багато інших.

Режисер - Дмитро Лактіонов, оператор-постановник - Михайло Марков.

Продюсери проекту: Наталія Стрибук, Вікторія Корогод, Сергій Баранов, Ігор Волков.

Премєра серіалу «Сага» відбудеться 5 жовтня о 21:00 на телеканалі «Україна»

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь