Онлайн
Зірки

Співачка М'ята вперше розповіла про особливості розвитку свого сина

За словами співачки, в 4 роки у її сина раптом почався зворотний розвиток. Далі були довгі місяці обстежень, пошуків лікарів і нарешті діагноз.

Олександра Красновська Олександра Красновська
21:13, 13 вересня 2021

Співачка та зірковий експерт вокального шоу «Співають всі!» Мята у програмі «Зірковий шлях», яка виходить на телеканалі «Україна» у будні, розповіла, що її син пережив інсульт.

За словами співачки, у 4 роки у її сина раптом почався зворотній розвиток. Далі були довгі місяці обстежень, пошуків лікарів і нарешті діагноз.

«Враження головного мозку. В нього на головному мозку два рубці – тобто це як інсульт стався, вони не заживають. У нас таких дітей навіть не було де лікувати на той час. Ми знайшли єдину клініку і єдиного лікаря, який правильно поставив діагноз. У нас колись були інтернати, і таких діток просто віддавали в такі школи-інтернати, закривали щоб не бачили. Що там робилося ніхто не знав», – розповіла Мята на телеканалі «Україна».

До 10 років син зiрки Юрко навчався у приватній школі, де були спеціалісти, що могли працювати з такими. А останні роки Юрій вже ходить до державної школи в інклюзивний клас. Такі навчальні заклади почали з’являтись у нашій країні зовсім недавно. 

Та попри впроваджену в Україні програму інклюзивної освіти, співачка Мята ледь стримує емоції: шкіл, де могли б навчатись діти з особливостями розвитку у нас катастрофічно мало.

«Нам бракує спеціалістів, шкіл, якихось центрів. Навіть, якщо створюють такі центри, то вони коштують просто шалених грошей! Наприклад, інклюзивна приватна школа – це мінімум 25 тисяч гривень на місяць. А додайте ще ліки, таблетки, уколи, реабілітологи, логопеди», – розповіла співачка.

Але не тільки країна не готова до таких дітей як її син, каже Мята. Багато людей навколо донині неадекватно реагують на її Юрія.

«Раніше, якщо він міг щось викрикнути, відразу дивилися: «Боже, у вас не вихована дитина!». Були реально ситуації, коли чомусь інша дитина вдарила Юру і Юра відповів: «Я тобі дам». Насварився. А тато це побачив, і почав бігти до моєї дитини, і щось там йому розповідати. Звичайно Юра цього не розуміє. І тоді вже заступюся я або чоловік», – поділилася співачка на телеканалі «Україна».

Дивіться «Зірковий шлях» в ефірі каналу «Україна»

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь