Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Психологія

Поради батькам: як поводитися, якщо ваша дитина бреше

У брехні є свої психологічні передумови. Дізнайтеся, як знайти спільну мову з дитиною.

10:02, 15 квітня 2019

Як поводитися, якщо дитина бреше

фото: pexels

Виховати дитину – дуже важка й відповідальна місія, яка з давніх-давен лягає тягарем на плечі усіх батьків. Як правило, найбільше складнощів виникає саме в психологічному аспекті формування нової особистості, хоча і  фізичних нюансів вистачає. Однією з найпоширеніших проблем у психологічному плані є дитяча брехня. Як і все в цьому світі, вона не може виникнути з нізвідки. Її паростки можуть рости з декількох коренів:

  1. Брехня батьків

Якщо дитина робить щось не так, як ви б цього хотіли, найперше – шукайте причину в собі. Ні для кого не секрет, що батьки для своїх дітей – найбільший авторитет, котрого ті з точністю наслідують. Будьте уважні у своїх словах і вчинках, адже досить часто ми навіть не помічаємо, як самі на кожному кроці обманюємо. Але діти бачать усе. Недарма кажуть, що вони є дзеркалом своїх батьків. Тож не вимагайте чесності від своїх дітей, якщо самі не можете похвалитися нею.

  1. Політ фантазії

Дитина до шести-восьми років не розрізняє уявний світ і реальний. Досить часто вона ототожнює себе з героєм із улюбленого мультфільму або придумує уявного друга. Це є нормальним для зазначеного віку, тож не треба бити на сполох. Ба більше, безмежна фантазія вашого малюка може свідчити про його творчі задатки, тому важливо не заглушити їх.

  1. Бажання привернути увагу

Рушійний темп сьогодення забирає наш дорогоцінний час спілкування з дітьми, які будь-що хочуть нашої уваги. Часто малюк може придумати неймовірну історію, що нібито сталася з ним по дорозі зі школи, лише для того, аби почути від любої мами щось інше, окрім її вічного «угу».

  1. Візуалізація бажань

Буває, дитина говорить неправду, яку воліла б мати за правду. Не раз траплялося, коли хлопчик-сирота хвалиться друзям, що кожні вихідні гуляє з найкращим у світі татом. Ця брехня потребує не засудження, а співчуття.

  1. Страх перед покаранням

Ще однією причиною дитячої брехні є бажання уникнути батьківського покарання. Ця причина є класичною у традиційних сім’ях, де дітей виховують у дуже вузьких рамках, а за найменший огріх жорстко карають.

Як поводитися, якщо дитина бреше

фото: pexels

Аби побороти брехню в дитини, треба бити в самий її корінь, а не на психіку вашої дитини: перестати брехати самим, приділяти дітям достатньо уваги, довіряти їм тощо. Ви можете скористатись наступним планом дій:

  • Дати висловитись дитині, при цьому повністю довіритись їй.
  • Спробувати разом із нею докопатися до істинної причини.
  • Запропонувати альтернативний вихід із ситуації, що склалася. Підкреслити переваги чесного шляху й недоліки нечесного.
  • Пообіцяйте не карати дитину, якщо вона сама прийде до вас і чесно зізнається у скоєному. Важливо цієї обіцянки дотримуватися, інакше ви втратите довіру своєї дитини.
  • Засудіть обман. Але так, щоб дитина не засумнівалася у вашій любові й повазі до неї. Засудити треба саме вчинок, а не дитину.

Які би складнощі не виникали, ніколи не забувайте про любов, яка може здолати все. І брехню також.

Читайте також
 Як виростити розумну дитину: наукова порада батькам

Як виростити розумну дитину: наукова порада батькам

Читайте також, чому в Україні немає татусів у декреті

Дивіться відео про дітей акторів: 

Долучайтесь до каналу «Україна» в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями:
Viber – 
https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь