Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Соціум

Випадки домашнього насильства зросли на карантині: що робити

Сплески насильства нерідко мають сезонний характер

10:00, 10 квітня 2020

6 квітня на телеканалі Україна стартував телесеріал Відважні , який розповідає про домашнє насильство і способи боротьби з цим явищем.

Через бурхливу ​​в світі пандемію коронавірусу, за даними ООН, випадків побутового насильства стало вдвічі більше, ніж зазвичай. У цій статті ми спробуємо розібратися, через що збільшилася кількість випадків побутового насильства над жінками та як краще діяти в таких ситуаціях.

Що відбувається в Україні

За твердженням психолога і фахівця проекту "Рівний доступ до допомоги жінкам, постраждалим від насильства", Наталії Решетової, коли карантин у зв'язку з пандемією COVID- 19 тільки починався, підвищення випадків насильства було цілком очікувано.

Разом з тим за запевненнями Наталії, в Україні на цей час картина дещо інша. За час карантину в спеціальні Київські притулки для жінок практично ніхто не звертався за допомогою. Але, Решетова підкреслює, що це не завжди показник того, що домашнього насильства немає. Оскільки багато жертв насильства не поспішають звертатися по допомогу, бо не можуть цього зробити, через те, що кривдник знаходиться поруч з ними. До того ж у багатьох немає власного засобу пересування, а громадський транспорт зараз рідко їздить, що значно ускладнює можливість куди-небудь дібратися. А у деяких жінок, що стали жертвами побутового насильства просто навіть немає грошей, щоб кудись поїхати.

Випадки домашнього насильства виросли на карантині

фото: depositphotos

Категорія яких жінок найбільш вразлива

На думку Наталії Решетової, жертвою домашнього насильства може виявитися абсолютно кожен, і зовсім неважливо який у людини соціальний статус, національність, вік, освіта і наявність або відсутність дітей.Тому що насильство дає відчуття влади і почуття контролю. Найчастіше жінки навіть не здогадуються, що коли їх партнер забороняє їм іти вчитися або працювати тощо -. це називається економічним насильством. А все тому, що партнер прекрасно розуміє, що його жертві нікуди піти і з задоволенням цим користується в своїх інтересах. Також фахівець наголошує, що найбільш вразлива категорія жертв в Україні, зокрема в період пандемії, ті, хто хворіє на СНІД або туберкульозом.

Дивіться в сюжеті соціальний експеримент, що демонструє, як оточення реагує на домашнє насильство:

Також сплески насильства нерідко мають сезонний характер.У тому числі і в Україні. Найбільша кількість звернень з приводу насильства в сім'ї відбувається під час свят, у вихідні дні і в зимовий період. Тому що свята і відпочинок - це таке проведення часу, яке часто супроводжується застіллям з розпиванням алкогольних напоїв. Через деякий час, застілля цілком може поступово перерости в з'ясування стосунків і навіть бійку, яка часто завершується домашнім насильством.

Наталія Решетова також звертає увагу, що в Київський притулок протягом року звернулися 77 жінок. Багато з них були вже на межі і зверталися тільки в екстрених випадках, коли їх життю загрожувала реальна небезпека.

Випадки домашнього насильства виросли на карантині

фото: depositphotos

Як протистояти домашньому насильству в період пандемії

У нашій країні робляться тільки перші кроки з боротьби з побутовим насильством, зазначає психолог Наталя Решетова.На цей час існує закон про домашнє насильство, яким передбачається покарання. Але покарання це досить м'яке і є всього лише штрафом або обвинуваченого відправляють на виправні роботи. Відбувається так через те, що державні виконавці нерідко вважають, що побутове насильство - це суто домашня справа і сім'я в змозі розібратися самостійно зі своїми проблемами. А поліцейські часто просто вмовляють не заповнювати протоколи в таких випадках. І дуже помиляються, адже якщо ризик для здоров'я постраждалої вкрай великий, то кривдника обов'язково необхідно ізолювати.

Тім, хто вже зіткнувся з домашнім насильством, психолог рекомендує таке:

  • максимально уникати конфліктних ситуацій, особливо під час карантину;
  • в разі виникнення небезпечної ситуації, відразу ж дзвонити 102;
  • якщо немає можливості зробити телефонний дзвінок, звернутися за допомогою через інтернет;
  • завжди мати під рукою мінімально необхідний набір речей, документи і якусь суму грошей на карті або готівкою, щоб в разі загрози життю, була можливість негайно втекти;
  • продумати план, як непомітно для інших дати знати своїм родичам, де ви знаходитеся.Наприклад, купити запасний мобільний телефон або завести фейкову сторінку в соціальних мережах.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь