Онлайн
Подорожі

Скелі Чорний Див: чим цікаві і як до них дістатися

Дізнайтеся, на що подивитися в скелях Чорний Див і чому їх називають українською Норвегією

14:15, 26 липня 2019

Символ Черних Див – гірський едельвейс

фото: pixabay

Скелі Чорний Див по праву вважаються одним із найкрасивіших і мальовничих місць України і навіть включені до переліку 100 природних чудес нашої країни. Але вирушити сюди варто лише бувалим туристам, що не бояться труднощів і довгих піших переходів.

Читайте також
Безлюдний острів Джарилгач: чим унікальна місцевість, як доїхати

Безлюдний острів Джарилгач: чим унікальна місцевість, як доїхати

Географічні особливості скель Чорний Див

Скелі розташовані в Карпатах, у Чивчинських горах, між річками Перкалаба і Сарата. Це практично на кордоні Буковини, Закарпаття та Румунії. Висота гір цього масиву піднімається на 50-60 м, а загальна площа заповідної території розкинулася на 5 гектарів.

Чорний Див є унікальним ботаніко-геоморфологічним об'єктом, що має наукову, історичну та природну цінність. Ці обривисті скелі, порізані глибокими тріщинами, складаються переважно з давнього вапняку, вік якого сягає понад 200 мільйонів років.

Вони піднімаються прямо із серця ялинового лісу. Також тут є безліч інших видів рослин, деякі з них – ендеміки, що ростуть лише в цих краях. Квіти гірського едельвейса, що зростає на схилах, можна назвати символом Черних Див.

Дивіться відео про найдорожчі екскурсії світу:

Чим скелі Чорний Див приваблюють туристів

В першу чергу, сюди варто вирушити тим, хто любить дику природу, свіже хвойне повітря, чистоту і незайманість навколишнього лісу, повну відсутність цивілізації, включаючи мобільний зв'язок у місцевих селищах і самотніх будиночках, який практично не працює. Зате зі скель Черних Див відкривається напрочуд гарна панорама Карпат.

Це місце навіть називають українською Норвегією. А все за його круті схили, таємничі печери і величезні валуни, які ніби розкидали казкові тролі по місцевому лісі. Тут часто зустрічаються символи стародавньої історії – камені та скелі з язичницькою назвою «Баба», особливу таємничість яким надають тумани.

Читайте також
Українська Венеція: як доїхати і в чому унікальність міста

Українська Венеція: як доїхати і в чому унікальність міста

Як дістатися скель Чорний Див

Щоб потрапити до скель Чорний Див, вам доведеться подолати дорогу у 80 км, а точніше майже бездоріжжя. Будьте готові до того, що добиратися до скель довго і виснажливо. Але набиратися враженнями ви почнете не на самих скелях, а вже на початку свого шляху.

Можна на вибір доїхати до Чернівців або до Івано-Франківська, а потім подолати шлях до села Нижній Яловець Путильського району Чернівецької області. Далі вам належить дістатися до скель стежкою від зруйнованої греблі Кляуза Перкалаб, побудованої ще наприкінці ХІХ століття.

Вам також буде цікаво дізнатися, куди поїхати влітку недорого відпочити.

Дізнайтеся, куди поїхати влітку на море в Україні: ТОП-3 найкращих напрямків.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь