Онлайн
Соціум

Домашнє насильство: де шукати порятунок

В Україні існують спеціальні притулки для жінок.

10:00, 22 квітня 2020

Сімейне насильство є досить серйозною і мало освітленою проблемою, про яку і до цього дня не особливо заведено говорити вголос. А тим часом згідно з наданими даними громадської організації Ла Страда Україна, щорічно в Україні понад мільйон жінок стикаються з сімейним насильством, з них 600 українок гинуть, а мимовільними свідками стають близько 3 мільйонів людей (з них більшість діти) .

Тому так важливо не закривати на це питання очі, щоб не довести все до крайньої міри - вбивства, і в разі прояву агресії з боку партнера знати, куди звертатися за допомогою.

До речі, на каналі Україна показують серіал Відважні, що розповідає про роботу спеціального відділу поліції з боротьби з домашнім насильством. У центрі сюжету чотири його співробітниці, перед якими стоїть завдання захистити слабких, домогтися покарання для винуватців і відновити справедливість.

 Чому жінки не йдуть від абьюзера

фото: depositphotos

Які існують закони про домашнє насильство

У січні 2020 року набули з силу кілька законів України про боротьбу з домашнім насильством.Серед них такі:

Закон Про запобігання та протидію домашньому насильству .

Закон Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбу з цими явищами.

Основний плюс цих законів полягає в тому, що відтепер поняття про насильство в сім'ї - це кримінальний злочин, за яке наступає неминуче покарання.

Читай також
Через карантин 42 тисячі дітей в Україні під загрозою домашнього насильства – ЮНІСЕФ

Через карантин 42 тисячі дітей в Україні під загрозою домашнього насильства – ЮНІСЕФ

Стосується всіх: найкращі серіали про боротьбу з домашнім насильством

Стосується всіх: найкращі серіали про боротьбу з домашнім насильством

Чому жертви домашнього насильства не звертаються за допомогою

Чому жертви домашнього насильства не звертаються за допомогою

Куди слід звертатися, якщо ви зіткнулися з насильством в сім'ї перш ніж дати хід покаранню? Жертві слід заявити про прояв агресії з боку партнера або близького родича. Для цього необхідно звернутися в поліцію за номером 102 і викликати наряд додому або прийти у відділок самостійно і написати заяву. Ось перелік рекомендацій, в яких випадках це необхідно зробити і які заходи вимагати вжити:

  • якщо побутове насильство відбувається регулярно;
  • в тих випадках, коли ситуація виходить з-під контролю і є загроза життю і здоров'ю;
  • обов'язково зафіксуйте наявність тілесних ушкоджень;
  • вимагайте ізолювати від вас насильника;
  • запишіть від руки всі дані поліцейських, а також номер складеного протоколу.

Також в Україні існує спеціальні притулки для жінок, які опинилися в непростій ситуації. Знайти їх можна через інтернет, оскільки в кожному місті він свій. Близькі друзі, родичі теж можуть надати посильну допомогу. Не соромтеся своєї проблеми і головне не бійтеся просити про допомогу.

Вам буде також цікаво дізнатися, як персонажі з фільмів і серіалів пережили насильство і стали сильнішими.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь