Онлайн
Краса і здоров'я

Оселедець з кавуном: Вчені з'ясували, чому у вагітних з'являються дивні харчові примхи

Психологи прийшли до висновку, що за гастрономічними пристрастями стоять емоційні потреби.

14:25, 28 липня 2020

Всі ми неодноразово чули про те, що жінкам в період вагітності може хотітися специфічних продуктів або дуже несподіваних їх поєднань: солодкого і солоного, кислого, а часом і гіркого.

Психологи Університету штату Нью-Йорк в Олбані вирішили розібратися, що ж стоїть за цими гастрономічними примхами. Про це пише Бі-Бі-Сі.

У ході дослідження вчені намагалися з'ясувати, чи отримує організм жінки особливі поживні речовини з тих продуктів, яких найчастіше так хочеться вагітним. В результаті вони не знайшли цьому підтвердження, тому що причини їх примх виявилися зовсім інші, і диктуються вони не біохімічною потребою, а емоційною.

Для початку було проведено дослідження з жінками в період передменструального синдрому. За словами професора Джулії Хормс, близько 50% жінок в США повідомляють про пристрасне бажання їсти шоколад протягом тижня, що передує місячним.

Вчені вирішили розібратися, чи пов'язане таке бажання з якимись поживними речовинами в шоколаді, важливими для менструації, або ж воно відображає гормональні зміни.

Для цього було  проведено експеримент: жінкам видали три коробки з різним шоколадом і просили їсти його, коли захочеться. У коробці був: білий шоколад з низьким вмістом какао, але великим вмістом цукру і приємною  структурою, молочний шоколад, в якому присутні всі звичайні інгредієнти шоколаду, а також натуральний гіркий шоколад, який містить найбільшу кількість корисних речовин.

Виявилося, що найбільшою популярністю у жінок користувався білий синтетичний шоколад. Також в експерименті брали участь жінки, що пройшли через клімакс і їх результати мало чим відрізнялися від жінок дітородного віку.

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що гастрономічні примхи жінок пов'язані не з гормональною потребою, а з їх емоційним переживанням певних періодів життя, наприклад ПМС і вагітністю.

Також потреба в певній їжі може бути пов'язана з великою кількістю харчових обмежень, з якими стикаються жінки, стежачи за фігурою і здоров'ям або виконуючи приписи лікарів під час вагітності.

"Джерело харчових примх - в психології або в культурних традиціях. Гостре бажання з'їсти печиво, плитку шоколаду або пачку чіпсів може народитися просто як думка, а потім рости все більше і більше, перетворюючись на нав'язливу ідею, якій важко протистояти", - йдеться в результатах дослідження.

Вагітність для жінки - це дуже напружений час, і пройти його без чиєїсь допомоги буває важко. Дослідження, в якому взяли участь жінки Танзанії, що повідомляли вченим про своє гостре бажання поїсти м'яса, риби, продуктів із зерна, фруктів та овочів, показало: коли жінка отримувала бажане, вона сприймала це як знак підтримки з боку чоловіка і сім'ї.

"І справді, щоб принести о другій годині ночі своїй вагітній дружині солоних огірочків, потрібно чимало самовідданості, яка доводить: людина по-справжньому дбає про дружину" , - пишуть автори статті.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь