Онлайн
Спорт

З чого почати біг: базовий набір для старту

Уже теплішає, можна на пробіжку.

Даша Харченко Даша Харченко
18:40, 24 лютого 2021

На порозі весна і багато хто починає замислюватися про те, як привести себе в форму після зими і всіляких свят. При чому способи для цього кожен вибирає собі сам: один сідає на дієту, інший починає пропадати в спортзалі, а третій хоче почати робити щоденні пробіжки вранці. Сьогодні ми пропонуємо кілька базових правил новачкові про те, як правильно почати займатися бігом, щоб робити це максимально з користю для тіла і здоров'я.

З чого почати

Найпоширеніша проблема новачків - це з самого початку задати собі занадто високу планку і максимально заганяти свій організм в перший же день. Але робити цього не можна, особливо, якщо ви раніше ніколи не займалися бігом. Тренування необхідно починати з малого, потроху збільшуючи навантаження і час занять. При цьому спина повинна бути рівна, плечі розправлені, а корпус нахилений вперед. Приземлятися при бігу потрібно на передню частину стопи, а руки найкраще буде зігнути в ліктях під прямим кутом.

фото: pexels

Розминка - це важливо

Почати тренування минаючи розігрів - найголовніша помилка серед новачків. Перш ніж приступити до основної тренуванні, виконайте такий комплекс вправ:

  • обертання головою;
  • кругові рухи руками;
  • швидкі випади ногами з їх чергуванням.

Ці вправи займуть всього кілька хвилин, а користі принесуть на цілі роки життя. Адже розминка допомагає значно зменшити ризик травмування та збільшити ефективність бігу.

Читай також
Без спортзалу: 4 ефективні домашні тренування

Без спортзалу: 4 ефективні домашні тренування

Темп

Як було сказано раніше, заняття бігом слід починати з нетривалих пробіжок. Якщо для вас спочатку становить складність біг в хоч і легкому, але постійному темпі, тоді чергуйте біг з ходьбою. Наприклад, три хвилини легкого бігу можна чергувати з трьома хвилинами ходьби. Зовсім новачкам бажано починати з 30 хвилин легкого бігу, поступово збільшуючи навантаження на 3-5 хвилин кожний наступний тиждень. Через два тижні постійних пробіжок можна додати інтервальні тренування зі зміною темпу. Тобто 30 секунд йде швидкий біг, потім одна хвилина спокійного бігу - і так два підходи по чотири рази, а між ними 5 хвилин відпочинку.

фото: pexels

Одяг, місце для пробіжки і харчування

Що стосується форми одягу, то найкраще вибирати зручний, що не сковує рухи спортивний одяг. А ідеальна поверхня для бігу - це рівна, ґрунтова доріжка. Але підійде і звичайна, рівна асфальтована ділянка навколо будинку. Також не варто бігати голодним. Бажано за годину до тренування влаштувати собі невеликий перекус легкої їжею і випити склянку води.

 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь