Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Розмови про секс: коли і як батьки повинні розповідати дітям про інтим

11:56, 8 травня 2018

Сьогодні відповіді на питання сексуального характеру стали широкодоступними в тому числі і для дітей. Утім, варто розуміти, що для того аби діти отримували правильну інформацію – про секс із ними повинні говорити самі батьки.

Хто та як повинен розказувати дітям про секс

Краще коли розмови на інтимну тематику батьки проводитимуть із дітьми вдвох, аби дитина могла зрозуміти, що в подальшому відповіді на ті чи інші питання може отримати як від мами, так і від тата.

Обстановка для такої розмови повинна бути теж відповідною – спокійна і, щоб нічого не відволікало від розмови. При цьому розмову варто вести таким чином, щоб у дитини при цьому не створювалось обтяжливого відчуття і враження, ніби їй читають мораль.

Якщо ж явно помітно, що при розмові на такі теми дитина бентежиться, або й навіть уникає подібних розмов – варто дати їй відповідну книгу, аби вона сама дізналася із неї потрібну інформацію.

Крім того, батькам перед розмовою з дитиною на таку тему варто пригадати, чи говорили із ними батьки про секс, як говорили. Аналізувати потрібно аби не повторити їх помилок, або з допомогою минулого досвіду донести до власних дітей потрібну інформацію.

В якому віці і як говорити про секс

Психологи вважають, що в кожному віці інформація про секс дітьми сприймається по-різному. Та і питання, які часто заводять у глухий кут батьків, діти ставлять у різному віці.

Швидше за все, перші «незручні» питання дитина може поставити саме в 3-4 роки. Дуже важливо не розгубитися, не зніяковіти і не відмахнутися фразою «виростеш – зрозумієш». Тут важливо дати зрозуміти дитині, що вона не запитує щось заборонене і неправильне, адже це частина природного пізнавального процесу. 

В цьому віці достатньо буде символічного пояснення, що дитина знаходилася в животі у матері. Можна до такого пояснення додати, що дитина з'явилася на світ завдяки міцній любові мами і тата, без якої ніколи нічого не вийшло б.
 

5-7 років

Сучасні дошкільнята  в більшості мають доступ до мережі інтернет і доволі багато інформації звідти приймають. Може виявитися, що дитина знає набагато більше, ніж ви готові розповісти їй. 

У цьому віці потрібен індивідуальний підхід, і лише історія про мамин животик і велику любов вже навряд чи пройде. Для того, щоб процес пояснення був більш наочним, використовуйте спеціальні посібники для дітей. 

Важливо донести, що секс і народження дітей – це прерогатива дорослих.

Крім того,  діти вже помічають статеві відмінності один одного. Батьківська задача не робити з цього секрет. За допомогою все тих же посібників можна показати основні відмінності і розповісти про будову тіла хлопчиків і дівчаток.


7-10 років

У цей період починається статеве дозрівання, тому дівчаткам потрібно пояснити, що таке менструація, як користуватися прокладками, а хлопчикові – що таке полюції. У цьому віці діти вже починають відчувати перший потяг один до одного, який поки виражається в наївних дитячих забавах (посмикати за косички, поназдоганяти один одного на шкільних коридорах).

Батькам важливо не ігнорувати питання, які виникають у дітей, адже в цей час їх організми починають суттєво змінюватися, і це може лякати їх. 

11-16 років

У підлітковому віці, коли активно відбувається статеве дозрівання, батькам варто бути особливо уважними до дитини.

В цей період варти дати дитині зрозуміти, що ранній секс – не є норма, і не потрібно гнатися за більш досвідченими однолітками.

Крім того варто постаратися прищепити дитині  почуття відповідальності за свої вчинки. Варто дати зрозуміти, що секс – це не гра в доросле життя, і він може мати дуже серйозні наслідки, якщо до нього ставитися легковажно. Підліток повинен зрозуміти – всьому свій час.

Але, звичайно, підлітки все одно будуть прагнути скоріше стати дорослими. Тому потрібно бути реалістами і продумати всі варіанти. Що тоді потрібно розповісти дитині, як її застерегти?

Нехай тато проведе з сином бесіди про те, що чоловік несе відповідальність за жінку. Дуже важливо пояснити, що дівчинку ні в якому разі не можна схиляти до сексу, якщо вона сама цього не хоче.

А мама нехай пояснить доньці, що хлопчики дозрівають швидше дівчаток, і тому не потрібно вступати в статевий зв'язок з бойфрендом, якщо вона ще не готова до цього.

Інформація за матеріалами obozrevatel.com.
 

Про те, хто саме і в якому віці повинен говорити з дітьми про секс, а також про те, чому в Україні з дітьми про це не говорять, дивіться у неділю, 13 травня в 20:00 в програмі "Головна тема" на каналі " Україна".

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь