Онлайн
Здоров'я

Поширення дифтерії в Україні: що необхідно знати про хворобу

Симптоми хвороби можна помітити лише через 2−5 днів після зараження

11:00, 25 жовтня 2019

В Україні розповсюджується небезпечна хвороба: в Ужгородському національному університеті зафіксовано вже 15 випадків дифтерії, також в Києві захворів на дифтерію школяр з 303 ліцею.

Що це за хвороба?

Дифтерія − це гостре інфекційне захворювання, викликане бактерією Corynebacterium diphtheriae. Мікроби вражають носогорло, гортань, бронхи, шкіру та інші органи. Хвороба потребує негайного лікування, адже без нього смертність досягає 50%, але навіть з лікуванням ймовірність летального наслідку – 20%.

Симптоми хвороби можна помітити лише через 2−5 днів після зараження. Серед них: висока температура, сильна слабкість, біль у горлі, сіро-білий наліт на язику.

Що потрібно знати про дифтерію

фото: depositphotos

Важкі форми дифтерії можуть спричинити порушення роботи нервової системи  − параліч м’якого піднебіння або дихальних шляхів. Серед наслідків також є ураження серцевого м’яза − міокардит.

Читай також
Лімфома: симптоми і діагностика хвороби

Лімфома: симптоми і діагностика хвороби

Метеозалежність: чергова придумана хвороба

Метеозалежність: чергова придумана хвороба

Смертність від дифтерії перевищує рівень смертності від кору.

Зараження дифтерією відбувається повітряно-крапельним шляхом, а також через одяг або інші побутові предмети, якими користувався хворий.

Лікування дифтерії

У разі виявлення або підозри на дифтерію хворого одразу ушпиталюють та вводять протидифтерійну сироватку. Водночас, загроза смертності лишається 20%.

Профілактика дифтерії

Найефективнішим способом профілактики проти дифтерії є вакцинація згідно з календарем профілактичних щеплень.

Нагадаємо, що діти, які не отримали необхідні щеплення, не зможуть відвідувати школу і дошкільні навчальні заклади, крім тих випадків, коли вакцинація протипоказана дитині за станом здоров'я.

Що потрібно знати про дифтерію

фото: depositphotos

Водночас, варто зазначити, що щеплення не дає 100% гарантії, що людина ніколи не захворіє на дифтерію, проте вакцинація значо облегшує протікання хвороби.

Нагадаємо, ще 29 липня в Україні стартувала кампанія з вакцинації від дифтерії і правця.

Але в Міністерстві охорони здоров'я з посиланням на дослідження Wellcome Global Monitor, навели страхітливу статистику – тільки 29% українців згодні з безпекою вакцин, тоді, коли у світі ця кількість сягає 79%.

Читай також
МОЗ оприлюднило оновлений перелік протипоказань для вакцинації

МОЗ оприлюднило оновлений перелік протипоказань для вакцинації

Порція міфів від Супрун: що потрібно знати про кір і вакцинацію

Порція міфів від Супрун: що потрібно знати про кір і вакцинацію

Також в Україні тільки 50% людей вважають, що вакцини є ефективними, а у світі – 84%.

За даними Міністерства охорони здоров'я, рівень охоплення щепленнями від поліомієліту дітей до року в Україні всього 71%, від дифтерії і правця – 69,3%, від гепатиту В – 67%.

У міністерстві вважають, що недовіра українців до вакцинації є результатом дезінформації з боку «антивакцинаторских» рухів.

Також дізнайтеся, які додаткові щеплення необхідно робити дорослим. 

Дізнайтеся в сюжеті, як уберегтися від правця: 

 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь