Онлайн
Лайфхак

«Ранок з Україною» зібрав ефективні методи, які допоможуть охолодити оселю

Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч розповіли, чи можуть бути ефективними аналоги кондиціонера.

Олександра Красновська Олександра Красновська
15:30, 29 червня 2021

Червень дивує різкою зміною погоди. Спочатку заливали дощі та було холодно, а коли перевалило за екватор, то приніс із собою аномальну спеку. Люди шукають найефективніші методи охолодитися. Це стосується і їхніх будинків, які за день нагріваються подекуди й до п’ятдесяти градусів за Цельсієм. У «Ранку з Україною» на каналі «Україна» Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч розповіли, чи можуть бути дієві, а головне – ефективні аналоги кондиціонера.

Якщо ще 20 років тому середньомісячна температура червня була 17,5 градусів, то нині – всі 23! Ось чому кількість проданих кондиціонерів росте разом зі стовпчиком термометра. І тим самим ми заганяємо себе в іншу пастку.

«Кондиціонер є приладом, який використовує багато електричної енергії і створює певний парадокс, коли ми спалюємо вугілля на теплових електростанціях для того, щоб охолодити свої будинки, тобто ми далі підігріватимемо атмосферу, котру намагаємося охолодити», – зазначає експерт з енергоефективності Святослав Павлюк в ефірі каналу «Україна».

І вихід є! «Ранок з Україною» зібрав ТОП-3 методи, які допоможуть охолодити повітря та збережуть ваші гаманці.

Перший – світловідбивна фольга. Головний секрет – клеїти лише ті вікна, що виходять до сонця. І коштує це від 50 до 100 грн.

«Звичайна алюмінієва фольга або пластикова світловідбивна, яка клеїться на вікно, також буде давати ефект і сприятиме тому, що вам буде прохолодніше, – зазначає експерт. – Цей метод дуже дешевий, але неестетичний, проте за невеликі гроші буде досить ефективним».

Другий метод – волога. Нині зволожувачі коштують від 500 грн. І принцип роботи їх такий:

«Ці кліматичні машинки мають дуже обмежений ефект.  Це чисто фізичний процес. Будь-яка вода поглинає енергію, коли випаровується. Якщо ви будете розпилювати воду до стану дрібної дисперсії – то за рахунок цього випаровування вона буде знижувати температуру. Ефект невеликий, але він є», – коментує Святослав Павлюк у програмі «Ранок з Україною».

Третя альтернатива кондиціонеру – тоновані вікна. Затонувати вікно коштує близько 200 грн за метр погонний. Зекономити можна, якщо робити все власноруч. До того ж можна скористатись звичайним автомобільним тонуванням.

«Заклеювання вікна світловідбивною або світлонепрозорою плівкою не дає перегріву приміщення і буде ефективним», – розповів експерт.

Ось такі вони – дешеві та ефективні аналоги кондиціонера, що допоможуть не тільки охолодити будинок, а й подбають про ваш гаманець.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна»

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь